Justyna Kowalczyk zdecydowanie wygrała Moonlight Classic

Biegi masowe -> Wyniki świat

2020-02-07

W piątkowy wieczór odbyło się Moonlight Classic, bieg długodystansowy odbywający się w Południowym Tyrolu na wysokości 2000 metrów, składający się z dwóch dystansów - 30 km oraz 15 km. Najlepsza wśród kobiet w głównym biegu była Justyna Kowalczyk, która zwyciężyła ze znaczną przewagą.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska pokonała dystans 30 km w czasie 1:31.09,2 i zdeklasowała rywalki, bowiem drugą na mecie Monique Siegel pokonała aż o blisko sześć minut. Wśród mężczyzn wystartowało dwóch Polaków, z których lepszy był Kamil Zatoński, który z czasem 1:51.40,8 uplasował się na 73. pozycji. Na 104. miejscu bieg ukończył Piotr Izdebski z czasem 2:14.05,0.

Na dystansie o połowę krótszym wystartowały dwie Polki. Małgorzata Jędral była 53. z czasem 1:44.18,1. Tuż za nią na mecie zameldowała się Martyna Izdebska, która ostatecznie osiągnęła czas 1:48.55,3.