Skadi Loppet w Bodenmais, Mistrzostwa Europy w biegach narciarskich, najlepszy z Polaków Jacek Staroń

Biegi masowe -> Wyniki świat

2015-03-14

Skadi Loppet w niemieckim Bodenmais to oficjalne Mistrzostwa Europy w biegach narciarskich. Dzisiaj rozegrano bieg na 32 kilometry stylem dowolnym z udziałem grupy naszych najlepszych amatorów z których najlszybszy okazał się Jacek Staroń z Krosski Briko Maplus Krosno.

Bieg główny wygrał doskona znany ze startów w Biegu Piastów Czech Jiri Rocarek, który po ostrej walce na finiszu pokonał o jedną setną sekundy Niemca Daniela Herzoga, oraz o dwie setne kolejnego zawodnika gospodarzy Toniego Eschera.

Z Polaków startujących w zawodach najlepiej pobiegł Mistrz Polski Amatorów 2015 Jacek Staroń (foto.skipol.pl Puchar Kościeliska 2014) reprezentujący Kros Ski Briko Maplus Krosno. Jacek w biegu zajął 78 miejsce, w swojej kategorii wiekowej został sklasyfikowany na 11 pozycji.

W pierwszej setce klasyfikacji OPEN mamy jeszcze jednego Polaka, Władysław Olszowski z Międzybrodzia Bialskiego, kiedyś skipol.pl Team, teraz team nabiegowkach, został sklasyfikowany z 98 czasem.

Z kolei najlepsze "polskie" miejsce w swojej kategorii wiekowej to Edward Mucha z Limanowej reprezentujący Limanowa Forest , który w swojej kategorii zajął siódmą lokatę.

WYNIKI BIEGU

Bieg kobiet wygrała Czeszka Klara Morawcova, wyprzedzając o 1,2 sekundy Niemkę Sigrid Mutscheller i o 4,6 sekundy Nicole Donzallaz ze Szwajcarii. Polki nie startowały.

Jutro zawodnicy pobiegną stylem klasycznym na dystansie 42 kilometrów.