Jacek Staroń najszybszym Polakiem Mistrzostw Europy w klasyku, v-ce mistrzami Europy Olszowski i Mucha [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki świat

2015-03-15

Drugi dzień rozgrywanych w niemieckim Bodenmais Mistrzostw Europy w maratonach narciarskich to bieg na dystansie 42 kilometrów stylem klasycznym. Najlepiej z Polaków ponownie pobiegł Jacek Staroń (na zdjęciu z prawej).

Jacek w klasyfikacji OPEN Mistrzostw Europy zajął dzisiaj 29 miejsce, najlepsze z startujących dzisiaj Polaków, a swojej kategori wiekowej M 36 został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Szóste miejsce w tej kategorii zajął drugi z Polaków Robert Gleń.

W kategorii M46 najszybszy dzisiaj na trasie okazał się Władysław Olszowski, który w klasyfikacji łącznej ME zajął drugie miejsce, co daje mu tytuł v-ce mistrza Europy w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

Swoją kategorię wiekową wygrał dzisiaj także Edward Mucha, który okazał się najszybszym zawodnikiem w kategorii M 61. W klasyfikacji łącznej po dwóch dniach dało to panu Edwardowi tytuł v-ce mistrza Europy.

Patrząc na wyniki naszych amatorów startujących w Niemczech to jesteśmy europejską potegą w biegach narciarskich. Nam się miło pisze, a czytelnikom miło się czyta (mam nadzieję) o sukcesach polskich biegaczy narciarskich w Europie. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

WYNIKI ZAWODÓW

w tekście niemieckie kategorie H (herren) zmieniono na M (mężczyźni), na wynikach są oryginalne niemieckie