Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

SGB Ultrabiel 2017 na nowych trasach i dystansach. Zapisy trwają

Biegi masowe -> Artykuły

2017-01-24

Najdłuższy bieg narciarski w Polsce na dystansie 60 km po raz drugi odbędzie się w Górach Bialskich w gminie Stronie Śląskie. W sobotę 11 marca 2017 roku w Bielicach zawodnicy zmierzą się techniką klasyczną na dystansach: 60 km, 30 km i 13 km. Na startujących czeka trochę nowości.

 

SGB Ultrabiel na dystansie 60 km to jeden z dwóch polskich maratonów narciarskich. Zawody odbywają się na pętli. W tym sezonie wyznaczono trasę o długości 30 km, będzie ona prowadzić po trasach w Polsce i Czechach. Zawodnicy rywalizujący na dystansie 60 km pokonają pętlę dwukrotnie. Jedno okrążenie czeka uczestników biegu na 30 km. Te zmagania będą trudniejsze niż przed rokiem. Wraz z wydłużeniem trasy wzrosła jej trudność. Na jednym okrążeniu trzeba będzie pokonać sumę przewyższeń ponad 650 m. Zmienia się także trasa najkrótszego biegu. W 2017 roku zawodnicy pobiegną na dystansie 13 km.

 

Profil wysokościowy pętli 30 km. W biegu na dystansie 60 km zawodnicy pokonują pętlę dwukrotnie.

 

Zmiana dystansu w trakcie biegu

Istotnym udogodnieniem dla uczestników biegów na 60 km i 30 km jest możliwość zmiany dystansu już w trakcie biegu. Takie rozwiązanie stosowane było niegdyś w Biegu Piastów.

Jeśli zawodnik planujący ukończyć dystans 60 km po starcie poczuje, że może zabraknąć mu sił, ma możliwość zakończenia biegu po pierwszej pętli i zostać sklasyfikowanym na dystansie 30 km. To samo działa w drugą stronę. Kto zaplanował start na 30 km i w trakcie biegu poczuje moc, będzie miał możliwość pokonania drugiej pętli i ostatecznie zostanie sklasyfikowany w biegu głównym Ultrabiel. 

 

Nagrody

Wzrosła pula nagród finansowych dla najlepszych w biegu głównym na 60 km. Zwycięzcy otrzymają 1000 zł, a pieniężne bonusy także zawodnicy do szóstego miejsca. Na pozostałych dystansach najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Finał Pucharu Polski PZN

W tym sezonie SGB Ultrabiel będzie finałem Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Klasyfikacja będzie prowadzona na 30 km. Jednak pucharowe punkty będą mogli zdobyć także uczestnicy biegu na 60 km. Po ukończeniu pierwszej pętli (po 30 km) wszyscy będę mieli zmierzony czas. W ten sposób powstanie lista kolejności zawodników, którzy przebiegli dystans 30 km. Na tej podstawie zostaną przyznane punkty do klasyfikacji końcowej Pucharu Polski. Dekoracja zwycięzców Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich w sezonie 2016/17 odbędzie się w trakcie ceremonii dekoracji Ultrabiel. 

 

Niższa opłata startowa dla szybkich zgłoszeń

Ultrabiel to impreza organizowana przez narciarzy dla narciarzy. Organizatorzy zadbali, by opłaty startowe były możliwie przystępne. Ich wysokość w pierwszej kolejności zależy od terminu zgłoszenia, dlatego warto zapisać się już teraz. Do biegu można rejestrować się przez internet na stronie ultrabiel.pl/zapisy, jak też przed biegiem w biurze zawodów. 

 

REGULAMIN SGB ULTRABIEL 2017

 

Pozostaje to co dobre

Jak podkreślają organizatorzy, przy planowaniu Ultrabiel pozostawiono to co sprawdziło się w ubiegłym roku. Tak jak w poprzedniej edycji do dyspozycji zawodników będą punkty żywieniowe na trasie (w tym roku o jeden więcej) i ogrzewany namiot z bufetem na mecie. Sponsorem generalnym ponownie została grupa bankowa SGB-Bank S.A. w Poznaniu oraz SGB w Strzelinie. - Bardzo się cieszymy, że SGB po raz drugi wspiera nasz bieg. Jeżeli banki zauważają nasze biegowe środowisko, pomagają w finansowaniu imprez dla narciarzy biegowych, wszyscy na tym skorzystamy - wyjaśnia Marek Tokarczyk, dyrektor organizacyjny SGB Ultrabiel.

 

Więcej informacji o biegu znajdziesz na stronie ultrabiel.pl.

 

Informacja Prasowa Organizatora

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl