Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Podhalański prowadzi w Rankingu Skipola (3) w sezonie 2016/17

Biegi masowe -> Artykuły

2017-02-07

IX Bieg Podhalański to w tej chwili największy polski bieg narciarski rozegrany w bieżącym sezonie. Do mety biegu w Nowym Targu dotarło w ubiegłą sobotę 646 uczestników.

 

Miniony weekend to kilka znanych biegów narciarskich rozgrywanych w różnych częściach kraju. 42 Istebniański Bruclik, Puchar Magurki, Bieg Sasinów, Hetmański czy Bieg Tropem Żubra, działo się w biegowo-narciarskiej Polsce sporo. Nie zapominamy, że rozegrano także Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-ów w Tomaszowie Lubelskim, wcześniej Ligi Regionalne Grupy Azoty w pięciu regionach w Polsce.

 

Na prowadzeniu w naszym rankingu wspomniany już wyżej Bieg Podhalański, który, jeżeli tylko zima pozwala jest tradycyjnie numerem dwa w sezonie po biegach Festiwalu Bieg Piastów.

Dwie kolejne lokaty dla Małopolskiej Ligi SZS /Ligi Regionalnej Grupy Azoty (edycje w Ptaszkowej i Zakopanem), dalej zawody Pucharu Grupy Azoty i jakuszycki Enervit.

Łącznie sklasyfikowaliśmy już 50 zawodów w biegach narciarskich rozegranych w tym sezonie w Polsce.

 

Tutaj kierujemy apel do organizatorów biegów masowych, drodzy Państwo, nie wiem czy ma sens organizowanie biegów narciarskich, szczególnie tych z wieloletnią tradycją w jeden weekend. Zima, jeżeli już jest, to przeważnie do połowy marca, śniegu wtedy nie brakuje i wtedy (skipol) możemy pisać o biegach w których startuje więcej niż 100 czy 200 uczestników.

 

RANKING SKIPOLA (3) SEZON 2016/2017

 

UWAGA!

Przypominamy, żeby bieg zaistniał w Rankingu Skipola musi spełnić dwa warunki:

1. przesłać na adres redakcja@skipol.pl, zapowiedź/komunikat o zawodach

2. przesłać na w/w adres oficjalne wyniki.

.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl