Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Doroczny kongres Worldloppet na Dalekim Wschodzie

Biegi masowe -> Artykuły

2017-06-23

W ciągu dwóch dni delegaci z 20 państw członkowskich Worldloppet dyskutowali nad przyszłością narciarstwa na całym świecie. Quo vadis, Worldloppet?

W 2017 r. jeden z czterech członków stowarzyszonych zaprosił rodzinę Worldloppet na doroczny kongres. W Changchun, domu Vasaloppet China, 20 delegacji państw członkowskich spotkało się w celu oceny ostatnich sezonów i zaplanowania przyszłości Światowej Federacji Biegów Długodystansowych.

 

Jak co roku Kongres jest oficjalnym końcem i początkiem sezonu. W tym roku Vasaloppet China zaprosił rodzinę i zarząd Worldloppet do Changchun. Zorganizowali nie tylko zorganizowali miejsce spotkań, ale także powitalną kolację, różne poboczne aktywności oraz i zajęli się publicity Kongresu, Worldloppet i narciarstwa biegowego ogółem w chińskich mediach. Jedna rzecz była jasna już po pierwszym dniu spotkania: chiński rynek ma duży potencjał. Rankiem drugiego dnia spotkania gazety były pełne artykułów o ceremonii otwarcia, wyjaśniających czym jest Worldloppet i Vasaloppet China. Ponadto wielu dziennikarzy, którzy śledzili to spotkanie, wyjaśniali, że Chińczycy są zainteresowani "narciarstwem dookoła świata". 

 


Konkluzją pierwszego dnia było, że sezon 2016/17 był pozytywny. Tylko dwa z 20 biegów musiały zostać odwołane z powodu braku zimy. Oczywiście, wiele innych biegów ucierpiało na skutek trudnych warunków pogodowych, ale wydaje się, że razem jesteśmy coraz silniejsi w walce. Również liczba uczestników ponownie nieco wzrosła. Ogólnie rzecz biorąc, spadek zainteresowanie narciarstwem biegowym w ostatnich latach, dosięgnął również pola startowe Worldloppet, ale w 2017 roku możemy ogłosić, że przekroczyliśmy 110 000 numerów startowych. Aby świętować tę dobrą nowinę delegaci na Kongres wzięli udział w Maratonie Lasu Jingyuetan, odbywającym się na trasach Vasaloppet China. Ben Derrick, dyrektor biegu Kangaroo Hoppet, zajął nawet 6. miejsce na dystansie półmaratonu.

 

Zaplanowane zostały również nadchodzące sezony. Kalendarze na następne dwa sezony są gotowe (2017/2018, 2018/2019). Potwierdzony został również FIS Worldloppet Cup 2017/18, tylko etapy nie są jeszcze w 100% pewne, ale nastąpi to w najbliższych dniach. Dla miłośników Worldloppet-TV mamy szczególnie dobrą wiadomość: Format będzie dopracowywany, odcinki staną się ciekawsze, dynamiczne i będą publikowane częściej. 

 

źródło: Worldloppet

 

huk

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl