Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk zwyciężyła w III Biegu po Oddech w Zakopanem [WYNIKI]

Biegi masowe -> Artykuły

2018-09-06

2 września w Zakopanem już po raz trzeci odbył się Bieg po Oddech wspierający dzieci na co dzień walczące z ciężką i nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą. Jak co roku w jego organizację i promowanie zaangażowała się polska mistrzyni olimpijska i multimedalistka Mistrzostw Świata oraz zdobywczyni Pucharów Świata Justyna Kowalczyk. Przy okazji w samym biegu (tym razem na nogach) zajęła 1. miejsce.

 

Trasa biegu przebiegała w stolicy polskich Tatr: z Parku Miejskiego uczestnicy biegli ulicą Niepodległości, Grunwaldzką, Kornela Makuszyńskiego, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Żeromskiego, Sabały i z powrotem w kierunku Parku Miejskiego. Organizatorem było jak co roku polskie Stowarzyszenie Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce Zdroju. W zawodach wzięły udział także osoby chore zmagające się z nieuleczalną chorobą utrudniającą oddychanie.

 

Ostatecznie wśród Pań triumfowała Justyna Kowalczyk, która na ostatnich metrach stoczyła piękną walkę z dużo młodszą koleżanką, także biegaczką narciarską Magdaleną Kobielusz. Ostatecznie obecna asystent trenera polskiej kadry biegaczek uzyskała czas 17:56,04, a biegaczka z Istebnej na mecie pojawiła się 27 sekund później. Trzecie miejsce wywalczyła pochodząca z Wieprzcza Anita Szklana (czas20:13,98). Wśród startujących pojawiły się i inne dziewczęta znane z występów w krajowych biegowych zawodach: choćby Luiza Motyka – 10. lokata. Na mecie zameldowało się aż 325 Pań!

 

U Panów triumfował Szymon Belgrau z Międzyrzecza przed Patrykiem Rydzińskim z Zakopanego. Trzeci był Michał Jamioł.

 

WYNIKI OPEN KOBIET I MĘŻCZYZN

WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

 

KaEn

fot. Justyny Kowalczyk z ubiegłorocznej edycji Biegu po Oddech, ze strony organizatora: https://bieg.ptwm.org.pl/2018/02/zdjecia-z-ii-biegu-po-oddech/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl