Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Znamy kalendarz czeskiego Ski Tour [TERMINY]

Biegi masowe -> Artykuły

2019-08-02

Ski Tour - Skupina CEZ to największy czeski cykl zawodów w biegach narciarskich. W tym roku obejmuje 6 biegów rozgrywanych w różnych miejscowościach naszych południowych sąsiadów. Pełne kalendarium znajdziecie w naszym kalendarzu, poniżej przedstawiamy informację prasową organizatora.

 

 

Bedřichovský Night Light Marathon

3.-4. 1. 2020

Web - https://www.ski-tour.cz/bedrichovsky-nlm/r2

Facebook - https://www.facebook.com/skitour

Poznaj Góry Izerskie w innym świetle i wybierz się na Bedřichovský Night Light Marathon. Wieczorny wyścig, który tradycyjnie zaczyna serię SkiTour, rozpoczyna się na stadionie w Bedřichově i pokazuje miejsca, po których tysiące biegaczy na nartach biegowych ściga się podczas słynnego zawodu Jizerská 50. Ciesz się magiczną atmosferą, podczas której szlak oświetla jedynie księżyc, gwiazdy, latarki biegaczy i zapalone pochodnie. W tym roku odbędzie się ponownie w styczniu i będzie dwudniowym wydarzeniem, aby zadowoleni byli również miłośnicy klasyki! Możesz wybierać trasę 30 kilometrową, połowę trasy 17,5 km oraz najkrótszą 10 kilometrową?

 

Zadovská 30

18.-19. 1. 2020

Web - https://www.ski-tour.cz/zadovska-30/r3

Facebook - https://www.facebook.com/skitour

Atrakcyjna trasa prowadząca ze stadionu narciarskiego na Churáňově do centrum Parku Narodowego Szumawa i widoki na dawną skocznię narciarską. Na to wszystko mogą się cieszyć narciarze biegowi, którzy wyruszą na wyścig Zadovská 30. Zawodnicy mogą wybrać trasę 30 km w stylu wolnym lub klasycznym, albo odbyć oba wyścigi naraz w ramach całego weekendu. Dla rodzin z dziećmi i biegaczy amatorskich przygotowano trasę na 10 kilometrów.

 

Karlovská 50

24. – 25. 1. 2020

Web - https://www.ski-tour.cz/karlovska-50/r1

Facebook - https://www.facebook.com/skitour

Niepowtarzalna atmosfera, kioski z frgálami, wołoski tołhaj rozpoczynający wystrzał i wyjątkowa trasa. To wyścig Karlovská 50 w Velkých Karlovicích, które pełnym prawem są nazywane „Wołoska Marcialonga“. Wyrusz na nartach biegowych przez malowniczą dolinę Wołoszczyzny, wybierać można z tras 10, 25 lub od razu 50 kilometrowych, stylem klasycznym. Rozpoczęcie wyścigu odbywa się na szerokim torze wyścigowym, następuje przejazd przez tor kolejowy i wspinacza na stoki.

 

Orlický Maraton

1.-2. 2. 2020

Web - https://www.ski-tour.cz/orlicky-maraton/r4

Facebook - https://www.facebook.com/skitour

Deštné w Górach Orlickich ożyje w pierwszy weekend lutego już po raz 35 Orlickim Maratonem. Zróżnicowany teren daje zawodnikom mocno w kość i z trudnością odnajdują miejsce, w którym mogliby pozwolić sobie na niewielki odpoczynek. Ale to właśnie podgórskie łąki pokryte śniegiem i trudniejsze trasy biegowe najbardziej przyciągają zawodników. Ty też możesz wybrać trasę dla siebie – 40 km klasycznego maratonu lub połowę dystansu z mniejszym przewyższeniem terenu w stylu klasycznym i wolnym. Dla mniej doświadczonych narciarzy biegowych przygotowano na maratonie Orlickim również 10 kilometrową trasę.

 

ČEZ Jizerská 50

7.-9. 2. 2020

Web - https://www.ski-tour.cz/cez-jizerska-50/r5

Facebook - https://www.facebook.com/skitour

Wyjątkowa atmosfera, 7 000 zawodników z 30 krajów, to wszystko i wiele więcej podczas jednego wyścigu: legendarnej Izerskiej 50! W 2020 roku odbędzie się już 53 edycja w drugi weekend lutego. Stań na starcie tradycyjnego wyścigu w narciarstwie biegowym i wybierz z bogatej oferty menu wyścigowego – 10, 25 lub 50 km stylem klasycznym, 30 km stylem wolnym, wyścig dla dzieci, sztafetowy lub sprint na 1,5 km ramię w ramię.

 

JeLyMan

22.-23. 2. 2020

Web - https://www.ski-tour.cz/jelyman/r6

Facebook - https://www.facebook.com/skitour

Wyścig w pięknej okolicy na granicy Śnieżnika Kralickiego, Gór Rychlebskich I Wysokiego Jesionika. Skorzystaj z możliwości ścigania się i rozpocznij zimę od biegania na trasach 40 km, 20 km lub 10 km. Trasa wiedzie z Velkého Vrbna i z powrotem w okolice schroniska górskiego Paprsek pod Starým Městem pod Sněžníkem.

 

informacja prasowa organizatora

 

Komentarze - 3

Ania

Opublikowano: 2019-08-02 19:29:26

Chyba nasi bracia Czesi pomylili się, a skipol ten błąd skopiował. Karlovska, według informacji organizatora, miałaby się odbyć w piątek i w sobotę (24 i 25 stycznia). Taki termin jest mało prawdopodobny. Wszystkie inne zawody tego cyklu rozgrywane są w sobotę i niedzielę.

Redakcja

Opublikowano: 2019-08-02 20:40:56

Skupił nic nie kopiował, to jest info organizatora!

sebo

Opublikowano: 2019-08-04 08:46:10

W piątek zawsze są rozgrywane zawody dla dzieci, natomiast sobota to dystanse 10,25 i 50km. A tak poza tym Czesi raczej się nie mylą i organizacja zawodów jest na wysokim poziomie. Karlovską nazywają czeską Marcialongą - jest to bardzo fajny bieg, kto startował ten wie...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl