Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Polski Amatorów PZN sezon 2019/2020 [REGULAMIN]

Biegi masowe -> Artykuły

2019-12-02

Trochę to trwało, ale jest. Nie ukrywam, że czekaliśmy do ostatniej chwili na potwierdzenie od dwóch organizatorów biegów terminów zawodów.

 

Jak zapewne wiecie z wcześniejszych publikacji Puchar Polski Amatorów to w tym sezonie aż 14 biegów pogrupowanych w weekendowe wydarzenia. Zdaję sobie sprawę, że do ostatniej chwili zwlekaliśmy z opublikowaniem regulaminu, jednak czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie od organizatorów dwóch biegów. Udało sie i mamy 7 weekendów z Pucharem Polski Amatorów.

 

Czy jest coś nowego w regulaminie? Nowością jest z napewno skrócenie karencji "licencyjnej", wcześniej licencjonowani zawodniczki i zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Narciarskim i Polskim Związku Biathlonu kończący kariery musieli odbyć trzyletnią karencję, w tym sezonie to już tylko dwa lata. Te dwa lata to jak na razie złoty środek, docelowo myślimy o roku, jednak różne środowiska wyrażały różne opinie, stąd (na razie) właśnie te dwa lata.

Druga nowość to ilośc biegów zaliczanych do klasyfikacji generalnej. Minima do klasyfikacji znajdziecie w załączonym regulaminie, maksimum nie ma, tzn jeżeli ktoś wystartuje w 14 biegach to punkty ma zaliczone ze wszystkich.

 

Jeżeli chodzi o punktację nie zmienia się nic, zostaje po staremu punktacja za poszczególne biegi z dodatkiem punktów wynoszącym równowartość zawodników sklasyfikowanych na mecie w oszczególnych kategoriach. jak to wygląda w praktyce?

Zwycięzca biegu  otrzymuje 100 pkt za zwycięstwo w swojej kategorii i jeżeli w jego kategorii wiekowej ukończyło bieg 50 osób to tyle punktów dopisujemy mu do kwoty. Jeżeli w innym biegu w danej kategorii ukończy bieg 9 osób tyle bonusu dostaje zwycięzca.

 

REGULAMIN PUCHARU POLSKI AMATORÓW 2020

 

Mistrzostwa Polski Amatorów są zaplanowane na 15 lutego 2020, jednak ostateczne miejsce rozegrania zawodów zostanie podany po Nowym Roku. W grę wchodzą tylko dwie lokalizacje czyli Kubalonka w Wiśle i trasy COS w Zakopanem.

 

Kuba Cieślar

koordynator PPA PZN

 

p.s KALENDARZ biegów znajdziecie w zakłądce kalendarze skipol-a, lub w artykule załączonym poniżej

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl