Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Visma Ski Classics: Cologna i Northug wystartują w Marcialondze

Biegi masowe -> Artykuły

2020-01-22

W ostatnią niedzielę stycznia, podobnie jak co roku, odbędzie się Marcialonga – prestiżowy długodystansowy bieg narciarski, odbywający się w prowincji Trydent, w północno-wschodnich Włoszech. Organizatorzy spodziewają się aż 7500 biegaczy, a wśród nich na linii startu staną Dario Cologna oraz Petter Northug.

 

Trasa biegu, któy rozgrywany jest techniką klasyczną, liczy 70 km. Bieg zaliczany jest zarówno do cyklu Visma Ski Classics, jak i Worldloppet. W październiku współpracę z biegiem Marcialonga nawiązali przedstawiciele Biegu Piastów, dzięki czemu Polacy uzyskali sto dodatkowych miejsc na listach startowych.

 

W ubiegłym roku w słynnym biegu triumfowali Szwedka Britta Johansson Norgren oraz Norweg Petter Eliassen. Bardzo dobre 5. miejsce wśród kobiet zajęła Justyna Kowalczyk. W tym roku największymi gwiazdami biegu będą Dario Cologna oraz Petter Northug. Dla Szwajcara będzie to debiut w Marcialondze, natomiast Norweg startował raz - w 2012 roku zajął 10. miejsce.

 

Jarek Bałabuch
źródło: nordicmag.info

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl