Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

II Bieg Popradzki w Piwnicznej- skipol rekomenduje!

Biegi masowe -> Artykuły

2012-12-13Zapraszamy na narciarski  bieg masowy pod nazwą ,,Bieg Popradzki” w Piwnicznej Zdrój na Polanie Obidza.

 Piwniczna  to miasteczko położone w pięknej dolinie Popradu w powiecie nowosądeckim. Otoczone z dwóch stron pasmem Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej.
Zawody odbędą się na zmodernizowanych trasach biegowych na których w latach 80- tych biegano systematycznie. Biegał na nich Mistrz Świata Józef  Łuszczek i pozytywnie się o nich wyrażał. Trasa jest zróżnicowana i są na niej podbiegi, zjazdy oraz płaskie odcinki. Położona jest przy granicy ze Słowacją  na wysokości 930 m.n.p.m. Bieg odbędzie się techniką klasyczną ze wspólnego startu.
Pomysłodawcą Biegu Popradzkiego jest Marian Dobosz – były biegacz narciarski , uczestnik masowych biegów Worldloppet  i Euroloppet  - (Bieg Wazów - Szwecja, Marcialonga – Włochy ,Izerska Pedesatka- Czechy , Skadi Loppet Bodenmais – Niemcy ,Bieg Piastów).
 W  I Biegu Popradzkim rywalizowało bardzo wielu wybitnych zawodników ,medalistów Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz reprezentantów kraju na wielu międzynarodowych imprezach.
Wzięli w nim udział także zawodnicy ze Słowacji.Pierwszymi zwycięzcami zostali wśród kobiet – Marcela Marcisz a wśród mężczyzn – Bogusław Gracz. Gościem Honorowym zawodów był Józef Łuszczek. Organizatorem jest Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój, która aktywnie włączyła się finansowo w powstanie tych tras i utrzymywanie ich. Współorganizatorem jest SkiHotel Sucha Dolina oraz portal informacyjny www.piwniczna.info.
II BIEG POPRADZKI, który odbędzie się już 17 lutego 2013 roku jest ponownie zaliczany do Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich, wkrótce startujemy z rejestracją.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony biegu
www.biegpopradzki.pl.

dyrektor biegu
Marian Dobosz

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl