Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

SNS w Paczółtowicach pod Krakowem

Biegi masowe -> Artykuły

2013-01-17

golf 023Dwa biegi w jeden dzień i to na dwóch krańcach Polski, tego w Salomon Nordic Sunday jeszcze nie było. W niedzielę 20 stycznia zawodnicy zarejestrowani w cyklu SNS będą mieli do wyboru 15 km na Polanie Jakuszyckiej lub około 9 km na polu golfowym w Paczółtowicach.

Zacznijmy od zupełnie nowego biegu w kalendarzu Salomon Nordic Sunday, czyli od 9 km na polu golfowym Kraków Valley Golf w Paczółtowicach, niedaleko Krakowa. Niedziela w tym miejscu ma być prawdziwym festiwalem narciarskim. Obok startu znajdzie się darmowa szkółka narciarska, dla dzieciaków chcących spróbować narciarstwa biegowego, będą też darmowe instruktaże z narciarstwa zjazdowego na niedalekich stokach.

Sama trasa, wbrew pozorom nie będzie zupełnie płaska. Jak na każdym polu golfowym, także w Paczółtowicach sporo jest górek. – Najciekawsze jest to, że całą trasę widać z jednego miejsca. To komfort dla oglądających wyścig – zapewnia Witold Lercel z Centrum Biegowego Salomon w Krakowie, które organizuje niedzielny bieg w Paczółtowicach.

I jeszcze o samej trasie. Będzie liczyła ok. 9 km (dwie pętle po ok. 4,5 km), poprowadzona głównie trasą granatową (patrz mapka poniżej). – W środę przejechaliśmy trasę skuterami i ratrakiem. W wielu miejscach jest nawet metr śniegu. Zawody więc na pewno się odbędą, szczególnie, że prognozy są dla nas korzystne – zapowiada Witold Lercel.

Biuro zawodów w Paczółtowicach znajdzie się obok recepcji Klubu Golfowego. Będzie czynne od godz. 9.00 do 11.00. Tam też szatnie, szafki depozytowe, catering. Start do biegu stylem klasycznym o godz. 11.15, stylem dowolnym – o 11.30. – Mamy nadzieję, że to tylko początek biegówek w Paczółtowicach. Już wkrótce chcemy tu otworzyć wypożyczalnię sprzętu do narciarstwa biegowego – oznajmia W. Lercel.

Na koniec dwie niezwykle istotne informacje dla wszystkich zawodników.

Pierwsza dotyczy klasyfikacji generalnej. Równoległe biegi będą miały dwa różniące się od siebie przeliczniki, zależne przede wszystkim od frekwencji, a także dystansu. Także start w biegu o mniejszej obsadzie, nie gwarantuje nam większej liczby punktów do klasyfikacji generalnej.

H&S Media Consulting

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl