Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

VIII Puchar Magurki - podsumowanie

Biegi masowe -> Artykuły

2013-01-21

VIII Puchar MagurkiZimna aura i gorąca atmosfera towarzyszyła zawodnikom i kibicom, którzy uczestniczyli 19 stycznia w biegach narciarskich o Puchar Magurki, śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg na Magurce Wilkowickiej. Podczas oficjalnego otwarcia zawodów i powiania gości gospodarz gminy Mieczysław Rączka, zwrócił uwagę, że zawody odbywają się w wyjątkowym dniu urodzin Justyny Kowalczyk, w związku z czym przygotował pewną niespodziankę, do realizacji której o pomoc poprosi wszystkich zawodników i kibiców obecnych Magurce.  

Sportowo, zawody o Puchar Magurki, również wkroczyły w inny wymiar. Po raz pierwszy w historii, wyniki biegów weszły do kwalifikacji Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego 2013. Jest to cykl ośmiu startów w: Jakuszycach, Ustrzykach Dolnych, Wilkowicach (Puchar Magurki), Wiśle Kubalonce, Opawie, Piwnicznej Zdrój, Lubomierzu oraz finał, końcem marca, jeszcze raz w Wiśle Kubalonce. Zawodnicy za poszczególne miejsca w biegach otrzymują punkty, które w konsekwencji wyłonią Amatorskich: Mistrza i Mistrzynię Polski w biegach narciarskich PZN. Biegacz musi być sklasyfikowany w minimum w trzech zawodach oraz od trzech lat nie może być czynnym zawodnikiem. To, że jedna z tych eliminacji odbywała się właśnie na trasach w Wilkowicach jest konsekwencją dziewięciu lat pracy, od pierwszych zawodów, które odbyły się na Magurce w 2005 r., z czego jesteśmy niezwykle dumni. Dziękujemy władzom PZN za zaufanie. Wierzymy, że Puchar Magurki na stałe wejdzie do kalendarza PZN, a także stanie się areną innych zawodów rangi mistrzowskiej.

Na starcie Pucharu Magurki zameldowało się łącznie, we wszystkich kategoriach wiekowych, stu osiemdziesięciu sześciu zawodników, w wieku od lat dwóch (Lenka Smyrak) do lat siedemdziesięciu dziewięciu (Roman Chomicki). W klasyfikacji OPEN kobiet Puchar Magurki zdobyła Małgorzata Gąsienica z Kościeliska, która trasę 7,5 km pokonała w czasie 35:29,8 wyprzedzając Marię Nędza również z Kościeliska oraz Katarzynę Steffek z Bielska-Białej. Wśród panów (kat. OPEN, 10 km) najlepszym okazał się Jacek Staroń (w czasie 42:30,8) przed Bogdanem Kustroń – obaj z Krosna. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Władysław Olszowski z Międzybrodzia Bialskiego. Po raz pierwszy w historii Pucharu Magurki prowadzony był elektroniczny pomiar czasu z wykorzystaniem sprzętu firmy TagHeuer. Każdy z zawodników wzorem lat ubiegłych otrzymał pamiątkowy dyplom oraz herbatę i ciepły posiłek. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody i medale, a w kategorii OPEN okazałe puchary.  

Po ceremonii wręczania nagród, zarówno dla młodzieży i dorosłych, wszyscy chętni zebrali się razem do wspólnego zdjęcia z napisem „100 lat Justyno!”. Był to wspomniany wcześniej prezent dla naszej najlepszej biegaczki narciarskiej z okazji przypadających na ten dzień urodzin. Zdjęcia te zostaną przesłane do Kasiny Wielkiej, z życzeniami zdrowia i dalszych sukcesów sportowych.
Wszystkie wyniki oraz galeria zdjęć dostępne są na www.wilkowice.pl

Dziękujemy wszystkim sportowcom, kibicom, sędziom oraz wszystkim innym osobom, które swoją pracą przyczyniły się i pomogły w organizacji zawodów.

Zapraszamy w przyszłym roku na IX Puchar Magurki. Do zobaczenia!

S.Filapek / Wilkowice

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl