Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Otwarcie trasy biegowej w Kościelisku

Biegi masowe -> Artykuły

2013-01-30

Udało się!! Gratulujemy zorganizowania tak znakomitej  imprezy ,otwarcia tras biegowych w Kościelisku oraz przygotowanie trasy, co było długotrwałe i kosztowało wiele wysiłku.
Trasy powstały dzięki staraniom Marii Nędzy, Haliny Olejniczak i Wojciecha Styrczuli ze stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Kościelisku pod nazwą „Kościelisko dla biegaczy”.
Na otwarcie przybyło wiele znakomitości: nasi Olimpijczycy Andrzej Rapacz, Maria Bukowa-Kowalska, Weronika i Edward Budny, Józefa Chromik, Małgorzata Ruchała, Zofia Kiełpińska, Katarzyna Ponikwia, Zofia Rumińska, Kazimierz Długopolski, Józef Łuszczek, Jan Szpunar, Stanisław Łukaszczyk Zbójnik, Józef Gąsienica Sobczak, Józef Rysula, Stanisław Szczepaniak oraz Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher, Radni z Urzędu gminy Kościelisko, trenerzy, prezesi klubów sportowych. Swoją obecnością również zaszczycili Burmistrz  słowackiego Tvardosina Iwan Saszko ze swoją zastępczynią, Dyrektor Zespołu Szkół w Kościelisku Bogdan Juraszek oraz goście specjalni aktor Krystian Wieczorek i Sebastian Karpiel-Bułecka. Przybył także znakomity komentator z Eurosportu Bogdan Chruścicki. Całą imprezę poprowadził nasz nieoceniony redaktor Czesław Fluder wraz z Panią dyrektor GOKR-u Kościelisko Małgorzatą Karpiel Bzdyk Bułecką. Przed oficjalnym otwarciem tras odbył się „Piknik z Olimpijczykami”, na którym można było upiec kiełbaskę, zjeść gulasz, moskola i popić pyszną herbatką góralską.
             W tym samym czasie odbywały się liczne wywiady m.in. dla podhale-sport.pl skąd dziękujemy za udostępnienie dla Skipol.pl zdjęć oraz wywiadu z Wójtem Gminy Kościelisko i Haliny Olejniczak, który prezentujemy poniżej:
„Bardzo chylę czoło przed ludźmi , którzy zgodzili się na nieodpłatne  udostępnienie terenu w okresie zimowym pod te trasy. Dodatkowo Radni jednogłośnie zdecydowali się na kupno ratraka na utrzymywania ich zwłaszcza, że w gminie mamy trzy trasy. Tę tutaj na Chotarzu, jest jeszcze trasa na Kirach wokół stadionu biathlonowego oraz na Siwej Polanie. Tak, że jest gdzie biegać. Mam nadzieję ze kiedy u nas będą zimowe igrzyska olimpijskie to właśnie nasze dzieci, nasi zawodnicy będą zdobywać medale. A poza tym to jest doskonała promocja naszego terenu i wzbogacenie oferty turystycznej" powiedział wójt Kościeliska Bohdan Pitoń.


„Bardzo się cieszę, że ta trasa wreszcie powstała. Od lata chodziliśmy i rozmawialiśmy zludźmi i udało się ich przekonać, żeby się zgodzili. Trasa ma dwie pętle: ta krótsza 3 km jest łatwiejsza, a na dłuższej 6-km są już stromsze podbiegi i zjazdy, jest już bardziej wymagająca. Jest jeszcze za drogą dwukilometrowa pętla dla tych, co się uczą, jest płaska i zupełnie łatwa." mówi inicjatorka powstania tras Halina Olejniczak - zapalona biegaczka i uczestniczka wielu  masowych biegów narciarskich w całej Polsce. „Skąd pomysł: będąc w Jakuszycach na Biegu Piastów pomyślałam, że dlaczego takich tras nie ma u nas zwłaszcza że jest gdzie. Sama sobie robiłam taką trasę  czasami w miejscach gdzie jeździły kuligi, bo było udeptane. No i wreszcie to moje marzenie udało się zrealizować. Ludzie okazało się, że są chętni i zgodzili się na to, więc mamy trasy, z czego bardzo, bardzo się cieszę" podkreśliła Halina Olejniczak.        Oficjalnego otwarcia tras i przecięcia wstęgi dokonali  Komandor Biegu Piastów Julian Gozdowski, Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski, Olimpijczycy Józef Gąsienica Sobczak, Stanisław Szczepaniak, Józef Łuszczek i Edward Budny, oraz komandor trasy w Kościelsku Halina Olejniczak, uroczystego poświęcenia tras i ratraka dokonał ks. Henryk Jurczasiak z Parafii w Kościelisk. Po przecięciu wstęgi na trasę wyruszyli Olimpijczycy zaproszeni goście i zawodnicy UKS „Regle” Kościelisko w raz z trenerami Zofią Leśnik, Danutą Michalik oraz Prezesem UKS „Regle”  Jerzym Leśnik i z rodzicami. Na koniec imprezy można było zobaczyć pokazy taneczne zespołu „Polaniorze” z Kościeliska, posłuchać śpiewu i muzyki góralskiej oraz ku wielkiemu zaskoczeniu posłuchać wiersza specjalnie napisanego na tą imprezę przez nasza Olimpijkę z Cortina d,Ampezzo Marie Bukową Kowalską. Miejmy nadzieję, że taka praca ludzi i poświęcenie czasu będzie owocna, i takich tras będzie co raz więcej, dzięki czemu doczekamy się jeszcze nie jednego olimpijczyka.

Angelika Leśnik-Barglik.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl