Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Ulicami Miasta w tym roku bez nart…

Biegi masowe -> Artykuły

2013-02-06

bum-nordicZe względu na bardzo małe ilości śniegu w Dusznikach Zdroju, organizatorzy II Biegu Ulicami Miasta podjęli w środę decyzję, że impreza się odbędzie w planowanym terminie (8-10 lutego), ale zawodnicy zamiast na nartach, pobiegną na nogach oraz – bez zmian - pomaszerują z kijami nordic walking.

 

- Z powodu braku odpowiednich ilości śniegu na trasach BUM, jesteśmy zmuszeni rozegrać naszą imprezę według tzw. planu B, który już kilkanaście dni temu zaprezentowaliśmy na naszej stronie internetowej, by pokazać zawodnikom, że mamy rozwiązanie alternatywne – mówi Wiesława Zagaja, prezes Stowarzyszenia Razem, które organizuje Bieg Ulicami Miasta. - Szanujemy naszych kochanych zawodników, fanów, miłośników sportu i rywalizacji. Stawiamy sprawę jasno i świadomie, aby nikt z zainteresowanych osób nie był zaskoczony. Liczymy, że wszyscy zapisani już na listy startowe przyjadą i będą uczestniczyć we wszystkich startach. A kolejne osoby dopiszą się jeszcze w tych nadchodzących dniach przed zawodami.

Co prawda przez kolejne dni mróz w Dusznikach nie odpuści, ale w prognozach nie ma mowy o śniegu na tyle intensywnie padającym, by było podłoże (ok. pół metra) do rozegrania zawodów narciarskich. – Pobiegniemy więc na nogach, na skróconych dystansach. W piątek bieg nocny będzie liczył 3 kilometry, zamiast pięciu. W sobotę na nogach będziemy ścigali się na 10, zamiast na 15 km, a w niedzielę na 5 km – wylicza W. Zagaja.

A oto dokładny program BUM, po zmianach:

Piątek, 8 lutego

19.00 – Oficjalne otwarcie

19.15 – pokaz artystyczny zespół Splot i dzieci z klubu Orlica

20.00  - bieg nocny 2x1,5 km (trasa: Stadion - Aleja Sybiraka – Zimowit - ul. Wojska Polskiego – Stadion)

Sobota, 9 lutego

10.00 – Bieg 10 km 2x5 km (na Czarny Staw)

11.15 – 2 km młodzież (13-18 lat) - 2x1 km (pętla sprint)

11.20 – 1 km bieg dzieci (7-12 lat) (pętla sprint)

12.00 – 300 m przedszkolaki (1-3 lata) na stadionie

12.15 - 600 m przedszkolaki (4-6 lata) na stadionie

12.30 - 15km nordic walking - 3x5 km (na Czarny Staw)

15.00 – dekoracja – Hala Sportowa

20.00 - BUM-isiowa Biesiada – ETIUDA, ul. Zdrojowa 13

Niedziela, 10 lutego

10.00 - Bieg 5 km (na Czarny Staw)

10.30 - pokaz kąpieli w zimnej wodzie – Morsy z Kudowy

11.15 – konie z Panderozy - prezentuje Leszek Janicki

12.00 – nordic walking 2 km młodzież (13-18 lat) – 2 x 1 km (pętla sprint)

12.15 – nordic walking 1 km dzieci (7-12 lat) - dzieci mogą iść bez kijków

13.00 – nordic walking 5 km (na Czarny Staw)

15.00 – dekoracja – Hala Sportowa

- Jeżeli chodzi o nordic walking to dystanse pozostają bez zmian! Zachęcamy do udziału w naszej imprezie dzieci i młodzież - w wyścigach nordic walking na 1 i 2 km oraz przedszkolaki do przetruchtania na boisku sportowym 300 i 600 m – podkreśla prezes Stowarzyszenia Razem.

W marszu nordic walking na 5 km w niedzielę pojawi się m.in. Wojewoda Dolnośląski Marek Skorupa, wraz z małżonką.

Trasy wiodą głównie przez łąki poborowinowe i malowniczy Park Zdrojowy. Zawodnicy ścigać się będą na alejkach parkowych i chodnikach. Start i meta zlokalizowane będą na boisku piłkarskim w centrum Dusznik. Trasy są w miarę płaskie, z niewielkimi tylko wzniesieniami. Także biegi są zdecydowanie dla każdego.

Organizatorzy przypominają, że ciągle można zgłaszać się do BUM, ale w tej chwili już tylko w biurze zawodów każdego dnia startów. Na dziś na listach startowych jest ponad 360 zawodniczek i zawodników na wszystkich dystansach biegowych i nordic walking. – Każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz numer. W pakietach startowym i metowym, znajdą się także inne drobne upominki od naszych sponsorów. Na najlepszych czekają natomiast kolejne medale i nagrody rzeczowe. Warto więc przyjechać na nasz BUM – zachęca Wiesława Zagaja.

Dodatkowo w sobotę odbędzie się BUM-isiowa biesiada dla zawodników i organizatorów, a w niedzielę pokazy Morsów i przejażdżki konne. - Zapraszamy do Dusznik Zdroju aby spędzić na sportowo ten “zimowy“ weekend! Do zobaczenia na trasach BUM 2013!

Przypomnijmy, że organizatorzy od lata przygotowywali się do najbliższego BUM. Sami kosili łąki poborowinowe, by przygotować nowe trasy. Zgłosiło się sporo wolontariuszy, którzy pomagali m.in. w pakowaniu pakietów startowych i nadal pomagają przy znakowaniu tras, dekoracji hali i rozwieszaniu banerów na trasach i na stadionie. – Nie możemy ich wszystkich zawieść. Szkoda, że bez śniegu, ale BUM się odbędzie – podsumowuje W. Zagaja.

Więcej informacji na temat BUM – trasy, mapy, telefony, informacje praktyczne – na stronie internetowej Biegu: www.stowarzyszenierazem.com.pl

fot. Stowarzyszenie Razem

Tomasz Hucał H&S Media

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl