Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Spalonej 7 grudnia br. w sobotę odbyła się oficjalna inauguracja sezonu narciarskiego

Biegi masowe -> Artykuły

2013-12-09

Sprzyjająca pogoda i opady śniegu spowodowały, że przygotowano już ratrakiem odcinek 10 km głównego czarnego szlaku narciarskiego na Jagodną 977 m.n.p.m.  W " Osmelakowej Dolinie"  został już przygotowany wyciąg i stok narciarski.

 

Pod profesjonalną opieką Kol. Mieczysława Puchalskiego - Instruktora  SITN PZN i Lucjana Morajdy - Instruktora Wykładowcy  SITN PZN  kilkunastoosobowa grupa narciarzy biegaczy zdobyła  najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich. Technika klasyczna i łyżwowa była dostępna bezkolizyjnie dla wszystkich uczestników wycieczki, bowiem ratrak założył ślad do techniki klasycznej.

 

Dzięki temu, że trasa ma już 5 m. szerokości i jest dobrze utwardzona poruszanie się było przyjemnością  dla miłośników tej formy rekreacji. Pogoda dostarczyła śmiałkom dużo emocji. Było słońce, okresami wiał silny wiatr, a pojawiające się obfite opady śniegu w połączeniu z wiatrem powodowały wręcz zadymkę śnieżną. Po chwilowym odpoczynku wszyscy zdobywcy szczytu zostali nagrodzeni zjazdem w dół.

 

Przy gorącej herbacie w Schronisku "Jagodna" w miłej atmosferze stworzonej przez Państwa Ossowskich koledzy instruktorzy SITN PZN podziękowali za wspólną wycieczkę i miłe spędzenie wolnego czasu. Na koniec jednogłośnie postanowiono spotkać się następnego dnia. Organizatorem zdarzenia narciarskiego był Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bystrzycy Kłodzkiej.

 

Lucjan Morajda

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl