Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Przybywa zgłoszeń na sezon 2014 Swix Ski Classics

Biegi masowe -> Artykuły

2013-12-23

Nie ulega wątpliwości, że cykl biegów długodystansowych, Swix Ski Classics, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Aktualnie coraz więcej teamów zgłasza swoją chęć w rywalizacji tego cyklu w sezonie 2014.

 

W gronie zgłoszonych teamów znalazł się oczywiście norweski Team NPRO, który zdeklarował się do udziału we wszystkich biegach. Członkinią drużyny jest Vibeke Skofterud, która zagwarantowała, że powalczy w Biegu Wazów o kolejny tytuł królowej słynnego maratonu. Na co dzień Vibeke jednak będzie się koncentrowała nad startami w Pucharze Świata oraz na Igrzyskach Olimpijskich.

Tak jak wspomniałem, pozostała część teamu będzie startowała we wszystkich zmaganiach Swix Skl Classics. Członkami Teamu NPRO są: Boerre Naess, Svein Tore Sinnes, Stian Hoelgaard, Vibeke Skofterud, Jonas Nielsen, Haavard Hansen i Geir Ludvg Aasen Ouren.

Warto dodać, że drużyna stworzyła swój własny theme song, który nosi nazwę: "Give everything and a bit more" po norwesku kawałek nazywa się: "Gi alt og litt til".

Dodam również, że między innymi zgłosiły się także takie teamy jak: United Bakeries, Vitargo, Oslo Sportslager-Moelven, Bjoern Myhre, Sysarb Oneway, Snow Proof Racing, Electrofit

Pierwszymi zawodami z serii Swix Ski Classics będzie Jizerska Pedesatka, która odbędzie sie 12 stycznia 2014 roku. Następnymi biegami w kalendarzu są Marcialonga, Koenig Ludwig Lauf, Bieg Wazów, Birkebeinerrennet oraz Arefjallsloppet.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl