Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg narciarski w Wielkopolsce czyli Śnieżne Dukty w Lipce

Biegi masowe -> Artykuły

2014-01-22

Na 9 lutego 2014 roku zaplanowano pierwsze od lat w naszym powiecie i chyba także w północnej Wielkopolsce, zawody narciarskie. Impreza ma odbyć się w Lipce pow. Złotów, na leśnych  terenach rekreacyjnych przy tamtejszym basenie.

 

W terenie leśnym wyznaczone będą trasy. Dystanse jakie będą do pokonania to 5 i 10 km stylem klasycznym. W imprezę zaangażowane będzie Nadleśnictwo Lipka, którego szef Janusz Grabowski ( na zdjęciu) to pasjonat narciarstwa biegowego, ośmiokrotny uczestnik Biegu Piastów rozgrywanego corocznie w Jakuszycach. Na nartach biega też zastępca nadleśniczego Tomasz Konieczny. Nadleśnictwo planuje zakupić urządzenie do wykonywania tzw. śladu po którym biegać będą zawodnicy.

 

Również duże wsparcie zapowiedziała firma Rek-Swed z Blękwitu, produkująca rękawice dla narciarstwa biegowego, w których biega czołówka narciarzy szwedzkich i nie tylko, gdyż specjalną kolekcję zamówiła tu Therese Johaug, słynna norweska biegaczka.

Właściciel Rek-Swedu i marki Lillsport Lasse Granqvist, olimpijczyk z Sarajewa, obiecał, że przed biegiem odbędzie się pokaz jak należy wykonać profesjonalne smarowanie nart. Ponadto sprowadzi narty biegowe dla swych pracowników. Firma Rekswed ufunduje też nagrody rozlosowane wśród uczestników imprezy.

 

Swoje zaangażowanie w imprezę potwierdził też wielki pasjonat sportu Zenon Wiśniewski właściciel firmy Omnivent z Lipki. Również samorządy obiecały wsparcie, zarówno Starostwo Powiatowe w osobie wicestarosty Tomasza Fidlera jak i Gmina Lipka w osobie wójta Przemysława Kurdzieki dla których będzie to ciekawa i oryginalna forma promocji naszego regionu.

 

Koordynatorem całej imprezy jest Wiesław Fidurski reprezentujący Powiatowe Zrzeszenie LZS w Złotowie. Problemem oczywiście jest to, czy będzie śnieg. Wiarygodne prognozy nie obejmują jeszcze 9 lutego. Pozostaje czekać na zimę. W razie braku śniegu termin może zostać przesunięty.

 

Patronat medialny nad imprezą objęły: Tygodnik Nowy i Panorama Złotowska.

 

Regulamin i link do rejestracji będzie wkrótce dostępny na stroniel www.gogolmtb.pl,  www.gminalipka.pl, oraz stronie Nadleśnictwa Lipka.

 

Wiesław Fidurskil

 

Od redakcji: relację z imprezy, wyniki i zdjęcia znajdziecie na naszym portalu.

Komentarze - 5

kocur1983

Opublikowano: 2014-01-23 00:02:46

Informujcie proszę ma bieżąco o imprezie. Ze względu na niewielka odległość od Poznania wezmę pod uwagę ewentualny start :) rozumiem, ze bieg odbędzie sie klasykiem?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-01-23 09:20:04

Organizatorzy zobowiązali się do przesyłania informacji na bieżąco, także na pewno będą. Bieg oczywiście klasykiem

kocur1983

Opublikowano: 2014-01-23 11:46:47

dzięki :)

jacek

Opublikowano: 2014-01-23 22:10:47

Jak czytam o nowych inicjatywach, zaangażowaniu tylu ludzi, którzy organizują biegi a tym samym stwarzają warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla lokalnej społeczności i jak sobie pomyślę że znów będę musiał na 400 metrowej miedzy sąsiada trenować (któremu za udostępnienie terenu dziękuję)i jak sobie jeszcze pomyśle że w Krośnie jest 3 Mistrzów Polski Amatorów z 2012 roku i zero km tras biegowych to mi ręce opadają. Ale jak mówi mój kolega " bo narciarstwo biegowe to trzeba kochać" to już bym jakiś trening zrobił i się cieszę na kolejne spotkanie z Państwem na zawodach MPA. Wiwat.

mecenas

Opublikowano: 2014-01-25 16:49:49

Jacku przecież w Krośnie macie działaczy pasjonatów. Znam ich i wiem, że Oni już podejmują wiele wyzwań, by narciarstwo biegowe znów rozkwitło. Kiedyś prof. Jan Baran chciał zbudować trasy narciarskie i nartorolkowe. Może dziś jego syn Wiceprezydent Krosna dokończy dzieło ojca, kto wie. Życzę powodzenia w rywalizacji PP i MPA.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl