Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zapłaciłbyś za możliwość pobiegania na nartach?

Biegi masowe -> Artykuły

2014-01-23

Chcielibyśmy poznać Wasze opinie dotyczące wprowadzenia płatnych biegowych tras narciarskich w Polsce. Pojawił się pomysł przygotowania w naszym kraju blisko 3-kilometrowej płatnej pętli z wszelkimi udogodnieniami. Potencjalny inwestor liczy na Wasze opinie.

 

Inwestor, który ma zamiar stworzyć nowoczesne miejsce do biegania na nartach, nie chce na razie podawać jego lokalizacji. Najpierw chce poznać opinię środowiska narciarzy biegowych, czy taka inwestycja jest w ogóle potrzebna.

 

Zacznijmy od tego, że ma to być trasa o długości ok. 3 km, zbliżona profilem do tras z homologacją FIS, a więc nadająca się także do treningów dla grup szkoleniowych. Ale też na tyle szeroka, że spokojnie mogą pobiegać na niej amatorzy. Trasa miałaby być oświetlona, sztucznie dośnieżana i przygotowywana ratrakiem. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajdowałyby się szatnie, a także parking. Wszystko w górach, w miejscu, gdzie często leży śnieg. Zaznaczmy od razu - nie chodzi o Polanę Jakuszycką! W imieniu firmy, która jest zainteresowana zainwestowaniem w modernizację istniejącej już trasy – prosimy Państwa o opinię w tej sprawie, a dokładnie o odpowiedzi na kilka pytań.

 

1. Jakie powinny być ceny wstępu na taką trasę?

2. Jakie udogodnienia powinien zawierać tego typu obiekt?

3. W jakich godzinach powinien być otwarty?


Odpowiedzi prosimy wpisywać na nasz profil na Facebooku (skipol.pl) lub kierować je na naszego maila:

skipol@skipol.pl

 

Wszystkie merytoryczne odpowiedzi opublikujemy, a dla autorów najciekawszych merytorycznie i zawierających najwięcej cennych uwag, inwestor przygotował drobne upominki w postaci sprzętu sportowego. Dlatego prosimy o podawanie swojego imienia i nazwiska, wysyłając do nas swoją opinię. Na maile i wpisy na Facebooku czekamy do 2 lutego 2014 roku.

 

od : Tomasz Hucał H&S Media

Komentarze - 2

Lenka

Opublikowano: 2014-01-23 18:27:48

Myślę że jeżeli faktycznie miałaby to być tak zmodernizowana trasa z pełnym oświetleniem i bardzo dobrze przygotowana to nie widzę w tym nic złego żeby płacić za wstęp. W końcu pieniądze na to daje inwestor, którym równie dobrze może być każdy z nas posiadający odpowiednią sumę pieniędzy i wiadomo, że nie robi tego społecznie, musi mieć jakiś zysk aby mógł opłacić pracowników, wydatki związane z przygotowaniem trasy czy też same koszty związane z użytkowaniem szatni itp. Co innego gdyby inwestorem miałoby być miasto które zwykle takie rzeczy finansuje z puli pieniędzy do takich inwestycji przeznaczonych. Oczywiście cena powinna być moim zdaniem przystępna i obejmować karnet na cały dzień, bez względu na to ile czasu chcemy poświęcić na bieganie. Proponuje też jakąś zniżkę dla klubów sportowych która będzie obejmować jedną wpłatę i karnet na cały sezon np. Różnego rodzaju pakiety zniżkowe są też dobrym rozwiązaniem np. 10 wstępów w miesiącu w pakiecie będzie tańsze niż jakby opłacać taki wstęp za każdym razem. Tak wygląda moja opinia w tym temacie, nie każdy musi się z nią zgadzać, jednak bez tego typu inwestycji w Polsce dalej nic w sferze sportów zimowych nie będzie się rozwijać, Niemcy np. 4 sztuczne tory saneczkarskie/bobslejowe jak nie więcej, podczas gdy Polska nie ma ani jednego i nasi Polscy zawodnicy nie mają gdzie trenować, skąd mają na to pieniądze żeby taki obiekt w ogóle utrzymać? Stąd, że jeden ślizg jednego zawodnika kosztuje nawet 20 euro, bobslejowej dwójki 40 euro i niestety polski związek sportów saneczkowych musi za to płacić aby zawodnicy mieli gdzie trenować. Tak jest w całej Europie, gdybyśmy my mieli taki obiekt zawodnicy mogliby trenować na miejscu a przy tym poprzez przyjazd innych ekip zagranicznych można by zarobić na utrzymanie takiego obiektu. Tylko że u nas jest problem właśnie z takimi inwestorami, gdyż nie ma chętnych. Podsumowując jeżeli ktoś jest chętny coś unowocześnić, coś rozbudować to ja jestem jak najbardziej za! Prawda taka, że jak ktoś będzie chciał pobiegać za darmo to pójdzie pobiegać gdzie indziej ale nie będzie miał np. takiego standardu. Tyle w temacie, dziękuje za uwagę i pozdrawiam ;)

robert

Opublikowano: 2014-01-26 11:25:38

Jeżeli trasa byłaby dobrze przygotowana, jestem w stanie spokojnie zapłacić minimum 20 zł za wstęp. Do tego pewnie dojdzie opłata za parking.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl