Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biegacze narciarscy czy biegacze górscy - kto wygra na Szymoszkowej

Biegi masowe -> Artykuły

2014-03-19

Wreszcie przekonamy się, kto jest najszybszy. W sobotę, 22 marca 2014 r. biegacze, skiturowcy i biegacze narciarscy zmierzą się we wspólnym wyścigu "3 mile Szymoszkowej”. Początek zawodów o 10:00 przy dolnej stacji wyciągu na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

 

Do pokonania czeka dystans ok. 1,35 km z 260 m przewyższenia. Zawodnicy na nartach będą podbiegać po stoku zjazdowym, zaś biegacze – po ścieżce poprowadzonej obok trasy narciarskiej. Ostatnie 50 metrów do mety wszyscy pokonują po śniegu. Pomysł na bieg zrodził się z ciekawości, jaki sposób poruszania się pod górę jest najszybszy – wyjaśnia Leszek Behounek, dyrektor MOSiR Zakopane. Pytany przez nas, która dyscyplina ma wg niego największe szanse pierwsza zameldować się na mecie, przyznał, że stawia jednak na biegaczy na nogach.

 

W zawodach może wziąć udział każdy. Należy jedynie uiścić w dniu startu symboliczną opłatę 10 zł i podpisać oświadczenie o udziale w biegu na własną odpowiedzialność (osoby niepełnoletnie za zgodą opiekunów). Nie trzeba się też obawiać, że zabraknie miejsc jak podczas zapisów na październikowy Bieg na Kasprowy czy przyszłoroczny Bieg Wazów, gdyż nie ma limitu startujących. Na zwycięzcę w kategorii open oraz najszybszych w poszczególnych grupach czekają nagrody.

 

Zapisy w sobotę od godziny 9:00 w okolicach dolnej stacji na Polanie Szymoszkowej.

 

Przypomnijmy, że we wrześniu 2012 roku podczas zawodów biegowych Mila Szymoszkowa najszybszemu biegaczowi (Andrzej Długosz - foto) pokonanie trasy zajęło 8 minut 56 sekund, zaś pierwsza z kobiet (Justyna Kowalczyk) dobiegła z czasem 10 minut 37 s.

 

Zawody organizowane są przez MOSiR Zakopane i Polanę Szymoszkową.

Szczegółowe informacje: Leszek Behounek, tel. 517 589 080

 

źródło:biegowkipodtatrami.pl,   foto:biegigorskie.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl