Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Koniec współpracy. Ski Classics już bez Swix

Biegi masowe -> Artykuły

2015-05-27

- Szukamy nowych rozwiązań i nowych wyzwań – powiedział na łamach strony internetowej organizatorów szef Ski Classics David Nilsson. I zapowiedział, że Swix zrobił miejsce dla nowego sponsora.

 

Mistrzostwa narciarskich biegów długodystansowych nierozerwalnie kojarzone są z marką Swix. To pod jej skrzydłami cykl zyskał wielki rozmach i stał się jedną z najważniejszych imprez całej zimy gromadząc wokół siebie międzynarodowe sławy sportu. Po trzech latach współpracy jej właściciele zdecydowali jednak o zrezygnowaniu z dalszej współpracy z organizatorami i wybraniu innej ścieżki rozwoju.

 

- Swix Ski Classics był wspaniałą drogą rozwoju dla rozwoju przemysłu biegów narciarskich. Fakt, że nie będziemy dłużej współfinansować wydarzeń tego cyklu, nie oznacza rzecz jasna, iż całkowicie się od niego odwracamy. W dalszym ciągu pozostajemy w ścisłej współpracy z naszymi klientami z teamów uczestniczących w serii. Tworzymy też partnerstwo w zakresie wspierania koordynatorów poszczególnych etapów imprezy – zapewnił Ulf Bjerknes, szef Swix Sport Group.

 

Pożegnanie wielkich partnerów dokonało się w przyjaznej atmosferze. Dyrektor zawodów David Nilsson podkreślił wkład sponsora w pomoc przy propagowaniu projektu. - Przez te trzy lata zauważyliśmy piękny rozwój nie tylko naszej imprezy, ale też biegów narciarskich na długich dystansach w ogóle. Swix był aktywnym i pozytywnym elementem naszej układanki i należą mu się wielkie podziękowania – powiedział.

 

Ski Classics bez sponsora najprawdopodobniej długo nie zostanie. Już teraz zapowiedziano, że trwają poszukiwania nowego partnera tytularnego i kolorów trykotów startowych. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje kandydatury na adres mailowy Nilssona, david.nilsson@skiclassics.com.

 

Wkrótce przedstawiony zostanie szczegółowy kalendarz Ski Classics na zimę 2015/16. Już dziś organizatorzy zapowiadają, że znajdzie się w nim miejsce dla przynajmniej jednej nowej interesującej lokalizacji. Czyżby w Stowarzyszeniu „Bieg Piastów” aż tak skutecznie potrafili zatrzymać język za zębami? A może cykl opuści Europę? Odpowiedź poznamy 18 czerwca.

 

Mch

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl