Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Worldloppet postawione pod ścianą. La Transjurasienne odwołany, co z Tartu?

Biegi masowe -> Artykuły

2016-02-10

W środę rano podano informację, że 38. edycja La Transjurasienne została odwołana. - Nie jesteśmy w stanie zapewnić komfortowych warunków naszym gościom – tłumaczą z żalem francuscy organizatorzy.

 

To bardzo ciężkie. Dla uczestników, narciarzy elity, organizatorów i całej rodziny Worldloppet – zaczyna się komunikat o odwołaniu legendarnego maratonu La Transjurasienne. Impreza zaplanowana na najbliższy weekend jest kolejną ofiarą ciepłej zimy, a „śmierć” poniosła w podobny sposób, co niedoszły zeszłotygodniowy Koenig Ludwig Lauf. W środkowo-wschodniej Francji jest ciepło, wietrznie, a trasy, po których w niedzielę miało pobiec ponad 4 tys. narciarzy, zamieniły się w stawy.

 

 

Jak uszyć FIS Worldloppet Cup?

 

- W środę rano przeprowadzona został inspekcja pola startowego, tras i mety maratonu, jak też przeróżne prognozy pogody. Żadne ze sprawdzonych nie przyniosło dobrych wiadomości. Przestaliśmy łudzić się, że odpowiednie do przeprowadzenia tak dużej imprezy warunki śniegowe pojawią się nawet mimo tego, że od tygodnia debatowaliśmy nad ewentualnymi zmianami pętli. Co gorsza, do dziś nie dostaliśmy zgody od władz na użycie tras w lesie Massacre, co było jedną z naszych opcji rezerwowych. To wszystko powoduje, że naszym sponsorom, gościom i pomocnikom musimy podziękować, ale i przeprosić. 38. biegu nie będzie – napisali w komunikacie Francuzi.

 

Decyzja o odwołaniu imprezy jest tym bardziej bolesna, że La Transjurasienne miało być 4. etapem serii FIS Worldloppet Cup. Póki co nie wiadomo czy szefowie cyklu spróbują przeprowadzić zawody w innym miejscu, a problemy zgłaszają też inne maratony, w tym estoński Tartu. Postanowiono, że zaplanowany tam z kolei 5. przystanek Worldloppet Cup odbędzie się w... Stanach Zjednoczonych, na American Birkebeiner. Estończycy rozważają różne możliwości awaryjne, jak np. zorganizowanie biegu na krótkiej pętli w Otepaeae. Możliwe jest też całkowite odwołanie zabawy. Decyzja zapadnie do 15 lutego.

 

 

ANNULATION / La décision a été prise en fin de matinée, La Transjurassienne 2016 n’aura pas lieu.Des inspections du...

Posted by La Transjurassienne on 10 luty 2016

 

 

Bieg Piastów jest dzielny

 

Trochę więcej czasu na przygotowania mają polscy organizatorzy etapu FIS Worldloppet Cup – Bieg Piastów. Obchodzący jubileusz wyścig też nie ma najlepszych prognoz, więc członkowie i pracownicy stowarzyszenia już teraz wdrażają na wszelki wypadek działania rezerwowe. Póki co nie ma mowy o rezygnowaniu z hucznych obchodów czterdziestolecia – trasę biegu na 54 km klasykiem planowanego na 5 marca organizatorzy ratują po ostatnich odwilżach nawożeniem śniegu z miejsc, gdzie nie jest potrzebny. Wszyscy w Jakuszycach liczą jednak, że wkrótce rozpoczną się zapowiadane od jakiegoś czasu obfite opady. I problem rozwiązałby się sam.

 

Michał Chmielewski

fot. Facebook/Marcialonga

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl