Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Piastów: zmiany w przebiegu tras! Ale dystanse zachowanie praktycznie w całości

Biegi masowe -> Artykuły

2016-02-25

Wczoraj odbył się rekonesans tras planowanych na 40. Bieg Piastów. Na dziś jedyna, można rzecz kosmetyczna, jak na tą zimę zmiana, to skrócenie dystansu głównego z 54 do 50,5 kilometra. Oznacza to utrzymacie maratonu i FIS Worldloppet Cup.

 

Po wczorajszym objeździe tras przez komandora Biegu Piastów Dariusza Serafina, znamy już więcej szczegółów na temat prawdopodobnego przebiegu najważniejszych konkurencji 40. Biegu Piastów.


54 km klasykiem - nie nadają się do wykorzystania trasy Herberta (z Rozdroża pod Działem Izerskim do trasy Justynki), Justynki i duża część Jeleniogórskiej. - Jak już wspominaliśmy, z powodu przeniesienia startu na Polanę Jakuszycką, wypadnie też odcinek między dotychczasową areną startu - Polaną Maliszewskiego, a przejściem przez tory kolejowe przy największym parkingu - mówi Komandor.

Po korektach, spowodowanych zmianami, trasa będzie liczyć między 50.5 a 51 km.

 

28 km techniką dowolną i 25 km klasykiem - zostaną rozegrane na tej samej trasie - drugiej z tych konkurencji. Oznacza to, że trasa biegu na 28 km zostanie skrócona o 3 kilometry.

 

9 i 12.5 km klasykiem - oparte zostaną na trasach biegów finałowych cyklów Enervit Classic i Fischer Cup, czyli składać się będą z wyjścia z Polany Jakuszyckiej na Samolot, Cichej Równi oraz powrotu Górnym Duktem na Polanę Jakuszycką. Do ustalenia pozostaje ich dokładne wytyczenie na Samolocie i Cichej Równi.

 

I jeszcze o trasach na najbliższy weekend.

W sobotę i niedzielę biegi na 10 i 15 km w ramach 40. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Oto przebieg tras:

  • Rodzinna Dziesiątka (sobota, 27.02): Polana Jakuszycka - Górny Dukt - Jelenia Łąka - Dolny Dukt - Polana Jakuszycka.
  • Bieg na 15 km (niedziela, 28.02): Polana Jakuszycka - Samolot i trasy wokół niego - Górny Dukt - Polana Jakuszycka.

 

/huc/

 

fot. Bieg Piastów

Okolice 20 kilometra planowanej trasy biegu głównego. Jak widać warunki śniegowe są dobre.

 

Komentarze - 5

rob

Opublikowano: 2016-02-25 22:35:03

Bieg 9 km i 12.5 km - dla amatorów podbieg na samolot na zachętę ?

ściągacz wyluzowany

Opublikowano: 2016-02-26 00:08:38

W odniesieniu do artykułu na stronie Biegu Piastòw. Jak Wasz Reprezentujący Stowarzyszenie Dziadkowiec Michoń Mariusz przestanie startować w biegach totalnie amatorskich organizowanych przed Stowarzyszenie to ludzie przestaną Was zastępować reklaracjami. Racja, regulaminy czytać trzeba. Ale sami temat wywołaliście. A spodnie na samolot to chyba można odpuścić. Czy nie?

Kora Duda

Opublikowano: 2016-02-26 18:02:29

Trasa na 9km i na 12,5 km to chyba jakaś pomyłka. Cytat artykułu: Ścigaczu Wyluzuj "Biegi na 9 i 12.5 km zostały wprowadzone po to, by atmosferę Biegu Piastów mogli poczuć także zawodnicy z małym doświadczeniem, o niższych umiejętnościach i słabszej kondycji." ciekawe jak ci ze słabszą kondycją przeżyją start od razu pod samolot. Trasa miała iść na początek w kierunku orlego i potem pod samolot i to tylko kawałek, a teraz dzida od razu. I jeszcze te sektory startowe "słabsi z przodu" . Jak to wszystko ruszy w stronę samolotu to zacznie się tratowanie i przepychanie ale organizator nie wiele sobie z tego robi ciekawe jak to się ma do bezpieczeństwa tych pierwszy raz startujących i to z pierwszych sektorów. A jeszcze odnośnie artykułu, odnośnie sektorów startowych na 9 i 12,5 km ct cyt."Inna sprawa, że jak ktoś się uważa za bardzo mocnego, to na pewno zdoła to udowodnić startując z dalszego sektora" skoro tak to zaproponujcie jakiemuś zawodnikowi z pierwszego sektora na 54 km ct start np. z szóstego sektora przecież jak jest mocny to sobie poradzi( ciekawe co by powiedział :-)

atomic

Opublikowano: 2016-02-26 18:36:36

Bieg na 9 km i 12,5 km miał być dla amatorów. Cyt. artykułu BP ścigaczu,wyluzuj "Biegi na 9 i 12.5 km zostały wprowadzone po to, by atmosferę Biegu Piastów mogli poczuć także zawodnicy z małym doświadczeniem, o niższych umiejętnościach i słabszej kondycji" Odnosząc się do tego cytatu to start od razu pod samolot to chyba przesada, miało być na początek w stronę Orlego a potem króciutko po samolot. Jak to "wszystko" ruszy pod samolot, tym bardziej, że niektórzy startują pierwszy raz i to z pierwszego sektora (no przecież regulamin) i zacznie się przepychanie, najeżdżanie na narty-ciekawe jak to się ma do bezpieczeństwa i przyjemności z biegania dla tych początkujących, "słabszych kondycyjnie" jak to napisane w artykule. Bo ktoś kto startuję z 2,3 czy też 4 sektora został tam przydzielony mimo protestów do organizatora, wyniki z poprzednich lat nie były brane pod uwagę.( regulamin-szybkość w zapisywaniu) Skoro było tyle protestów odnośnie sektorów startowych na 9 i 12,5 km ct to coś musi być na rzeczy ale organizator Biegu Piastów nie bierze tego pod uwagę nic sobie z tego nie robi. Uczestnicy którzy pierwszy raz startują w BP z pierwszych sektorów nie wszyscy oczywiście będą najeżdżani przez tych szybszych z dalszych sektorów, ciekawe czy będzie to dla nich przyjemne. Ponadto cyt artykułu BP ścigaczu, wyluzuj ." Inna sprawa, że jak ktoś się uważa za bardzo mocnego, to na pewno zdoła to udowodnić startując z dalszego sektora" ten kto to napisał chyba nie wiele ma wspólnego z bieganiem na nartach tak jak niektórzy z naszych komentatorów TVP biegów narciarskich. Odnosząc się do cytatu to proponuję aby organizator BP wziął kogoś numer z sektora pierwszego na 54 km ct i dał go do sektora 6 przecież jak jest mocny to to udowodni, "przebije" się do przodu.(ciekawe co by zrobił gdyby dostał 6 sektor - ja bym zaczepił sobie pług) pozdrawiam

atomic

Opublikowano: 2016-02-26 19:30:31

Po analizie artykułu BP "ścigaczu, wyluzuj" łowcy nagród( ciekawe o kogo chodzi) może o żołnierzy lub policjantów którzy mają kategorię w swojej branży albo o osoby z województwa opolskiego którzy na 9 km ct mają swoją kategorię , Ja proponuję nie smarować nart, wziąć się za rączki, założyć raki propozycja dla tych początkujących nie obrażając nikogo umieszczonych w pierwszych sektorach (przecież regulamin), którzy chcą zasmakować rywalizacji w BP i zacząć nową przygodę i rozpocząć wspinaczkę na samolot nową "łatwą" trasą dla początkujących.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl