Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Na Polanie Jakuszyckiej pobiegli dla WOŚP i zebrali ponad 9 tysięcy złotych

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-01-15

Po raz kolejny wielu Polaków zaangażowało się w pomoc w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała po raz 25. W sposób szczególny rocznicę tę uczcili włodarze Biegu Piastów, organizując specjalny charytatywny bieg, dzięki któremu na rzecz dzieci i seniorów zebrano ponad 9 tysięcy złotych. 

 

- Stowarzyszenie Bieg Piastów chce dołożyć swoją cegiełkę i wspomóc tak szczytny cel, dlatego zorganizujemy zawody narciarstwa biegowego, z którego dochód zostanie przekazany na konto WOŚP. W tym roku gramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Chcemy podzielić się tym, co jest naszą pasją i co potrafimy robić najlepiej, czyli organizacją imprez sportowych. – piszą organizatorzy w regulaminie niecodziennego biegu, który punktualnie o 11.00 wystartował dziś na Polanie Jakuszyckiej. Każdy, kto chciał pokonać wyznaczony dystans 7 kilometrów, musiał zrobić tylko jedno – wrzucić datek w minimalnej kwocie 20 złotych w biurze zawodów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takich chętnych było prawie 300. A wyniki i klasyfikacje? Tym na Polanie się dziś nie przejmowano, bo ważniejsze było co innego – sam udział i niesienie pomocy.

 

9153 złote i 92 grosze – tyle dokładnie Stowarzyszenie Bieg Piastów przekaże na szczytny cel. – Każdy powinien pomóc, jeśli ma możliwość, bo kiedyś sami możemy potrzebować pomocy. A nawet jeśli nie, to i tak warto pomagać – mówi jeden z uczestników na łamach relacji przygotowanej przez telewizję Strimeo, którą możecie znaleźć TUTAJ. – Naszej córeczce sprzęt WOŚP bardzo pomógł, dzięki temu uratowano jej życie – dodaje drugi, trzymając córkę „na barana”.

 

Na Polanie Jakuszyckiej nie mogło zabraknąć jednej z najważniejszych postaci Dolnego Śląska, również zaangażowanej w krzewienie sportu i kultury fizycznej, czyli burmistrza Szklarskiej Poręby, Mirosława Grafa. – Zawsze dobro wraca, ale tu wszystko płynie z głębi serca - nie wiemy, komu pomagamy, bo pomagamy tym potrzebującym, o których dzisiaj jeszcze nawet nie wiemy. To powinien być odruch każdego człowieka – zaznacza Graf, który Szklarską Porębą zarządza od 2014 roku.

 

Choć wynik znajdował się dzisiaj na ostatnim miejscu, organizatorzy docenili udział każdej osoby chcącej nieść bezinteresowną pomoc, nagradzając pamiątkowym medalem z napisem „Biegnę dla WOŚP”, datą i czerwonym sercem. Co ciekawe, na sracie stanęli także najmłodsi, dla których przygotowano specjalną, 100-metrową trasę. Inicjatywa znalazła uznanie w oczach patronującej WOŚP stacji TVN24. TU (naprawdę) krótka relacja.

 

źródło: Bieg Piastów

KaEn

fot. Michał Luch Art - Bieg Piastów / Facebook

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl