Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

EYOWF Erzurum 2017 - PZN ogłosił składy

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-01-19

Europejski Festiwal Młodzieży w Sportach Zimowych (EYOWF) zostanie rozegrany w dniach 13-17 lutego w Tureckim Erzurum. Jednak ostateczna decyzja zapadnie dopiero pod koniec stycznia.

 

Aktualizacja: 19.01.2017

 

Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji na EYOWF 2017. W Turcji reprezentować nas będą

 

Izabela Marcisz (2000) - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Eliza Rucka (2000) - MKS Istebna
Weronika Kaleta (1999) - LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany
Kamila Boczkowska (1999) - MKS Karkonosze

Rezerwa: Klaudia Pytel (1999) - SS-R LZS Sokół Szczyrk

Krzysztof Wańczyk - trener
Dawid Waluś - serwis kobiety

 

Dawid Damian (2000) - KS Jedność Nowy Sącz
Marek Welusz (1999) - SS-R LZS Sokół Szczyrk
Wiktor Czaja (1999) - KS Jedność Nowy Sącz
Michał Boreczek (2000) - MKS Karkonosze Sporty Zimowe

Rezerwa: Oskar Wysocki - (1999) - MKS Karkonosze Sporty Zimowe

Marcin Rzeszótko - trener
Dawid Damian - serwis mężczyźni

 

PEŁNY SKŁAD REPREZENTACJI NA EYOWF 2017 W KONKURENCJACH KLASYCZNYCH

 

////////// 

 

Dyskusje na temat polskiej, ośmioosobowej reprezentacji ogrzewają środowisko związane z biegami narciarskimi do białości. Kto pojedzie, czy będą to zwycięzcy eliminacji, czy ktoś wypadnie, czy trenerzy i zarząd PZN podejmie inne decyzje, te pytania krążą w środowisku od jakiegoś czasu. Są nawet tacy, zwolennicy teorii spiskowych, którzy twierdzą, że skład został ustalony już pod koniec grudnia.

Podobna sytuacja ma miejsce przed każdą większą imprezą typu EYOWF, Mistrzostw Świata Juniorów czy Uniwersjady. Co jest tego powodem. Jednym z kilku, jednak najbardziej ważkim jest z pewnością system eliminacji. W biegach jak wiemy, zasady eliminacji były jasno określone w wytycznych,  zawody eliminacyjne do EYOWF to Puchar Bieszczadów i zawody Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem. Wg załączonej także punktacji można było wyliczyć kto do Turcji pojechać powinien. Jednak jak to bywa z nie do końca jasnymi wytycznymi PZN, znajduje się tam także punkt, który eliminacje praktycznie czyni niepotrzebnymi, czyli, że o składzie kadry decyduje zarząd PZN po konsultacjach z trenerami kadry i klubowymi. Jeżeli ktoś z czytelników jest w stanie wytłumaczyć jak to interpretować to bierze królestwo i ...księżniczkę ;)

 

Zostawmy jednak same eliminacje. Druga sprawa to termin podania ostatecznych składów. Otóż wg informacji uzyskanych z Polskiego Komitetu Olimpijskiego ostateczne składy polskiej reprezentacji zostaną ogłoszone pod koniec stycznia lub początkiem lutego. Związki sportowe są z takiego terminu bardzo zadowolone, niektóre jeszcze rozgrywają eliminacje - mówi Joanna Huzarska z PKOL. Jak się to ma do pierwotnego terminu podania składów w biegach narciarskich. Koniec roku, 15 stycznia itd. Ktoś zdaje się nie spojrzał w kalendarz. Czasu jak widać było i jeszcze jest sporo.

 

No i pozostaje jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, czy polska reprezentacja na EYOWF-y w ogóle pojedzie. Nie chodzi o sianie paniki lub odwoływanie zawodów, musimy spojrzeć na sytuację dotyczącą bezpieczeństwa w Turcji. Jak już pisaliśmy wcześniej (artykuły powiązane poniżej) do Turcji nie pojadą zawodnicy z Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu, okrojoną ekipę wyślą Niemcy, Włosi także poważnie biorą pod uwagę odwołanie udziału w imprezie.

Strona naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych odradza wyjazd i podróżowanie po Turcji (TUTAJ).

PKOL także jest ostrożny. Joanna Huzarska : monitorujemy sprawę na bieżąco, jesteśmy oczywiście gotowi na wysłanie reprezentacji do Turcji, jednak nie mogę stwierdzić na 100%, że to zrobimy. Ostateczna decyzja zapadnie w Lozannie 26 stycznia na spotkaniu Komitetu Europejskich Komiteów Olimpijskich, gdzie zostanie przedstawiony raport dotyczący bezpieczeństwa rozegrania imprezy. Dla nas bezpieczeństwo naszych zawodników jest priorytetowe, nie możemy wykluczyć żadnego scenariusza - dodaje.

 

Czyli wszyscy czekamy do 26 stycznia i zawodnicy i kibice.

 

kace

 

Komentarze - 17

Biegacz

Opublikowano: 2017-01-17 15:45:12

Brawo PZN kolejna kompromitacja związku, mogliby chociaż raz uczciwe zrezygnować z eliminacji. Żaden z zawodników nie poczuł by sie oszukany. Jeszcze raz Brawo

i jeszcze Marian, zawsze amator

Opublikowano: 2017-01-17 16:01:48

.. można też naszym staropolskim zwyczajem opublikować składy tuż po decyzji o zaniechaniu wyjazdu.

kibic

Opublikowano: 2017-01-17 16:06:12

To czy w ogóle reprezentacja PL pojedzie to osobna kwestia. Ale skoro jest po eliminacjach,PZN może ogłosić składy i tyle.

ada

Opublikowano: 2017-01-17 16:21:06

Widać jak na dłoni aferka za aferką brawo róbcie tak dalej z młodymi ludzmi a będziecie sobie sami biegali .Jak zwykle problem.

i jeszcze Marian, zawsze amator

Opublikowano: 2017-01-17 16:30:23

..a bo te biegowe pezeteny to zawsze baty na siebie samych ponaukręcają jakoby inaczej się nie dało. A ludziska niektóre małymi aferkami to ponazywają. Hej..!

kibic

Opublikowano: 2017-01-17 16:50:51

Zawodnicy powinni zostać poinformowani kto z nich ma w swoich planach na miesiąc luty uwzględnić eyof. Czy dojdzie do wyjazdu z przyczyn bezpieczeństwa to druga sprawa. Informacje o składzie ma podać PZN, tak jak to już uczynił PZBiath. A nie PKOL. PKOL podejmie decyzję czy reprezentacja kraju zostanie wysłana. I jak zawsze PZN nie traktuje poważnie ani zawodników,ani trenerów.Ale widocznie wszyscy na to pozwalaja

mmm

Opublikowano: 2017-01-17 18:35:54

Odchodząc od tematu EYOF - czy po precedensie "normalnych" dystansów biegów dla juniora B, zostały poczynione jakies kroki,aby kolejne edycje BNI również odbywały się w tej grupie wiekowej na tych dystansach? Teraz w Tomaszowie jest sprint i znów 5km C. Redakcjo,udało się Wam czegoś dowiedzieć w temacie? Sprint - super, ale w biegach długich znów wracamy do 14latków?

???

Opublikowano: 2017-01-18 07:53:32

coś wiadomo w temacie dystansów?

redakcja

Opublikowano: 2017-01-18 09:58:44

Co do Tomaszowa to na chwilę obecną (po ukazaniu się komunikatu zawodów) - wiążąca decyzja może zapaść jedynie na odprawie przed zawodami. Natomiast ogólnie, cieszymy się, że problem został w końcu dostrzeżony i co ważniejsze pojawiła się jakakolwiek reakcja. Jednak dystanse zapisane są w kalendarzu i raczej nikt nie będzie "ryzykował" ich zmiany na własną rękę. Każdorazowo zostaje oczywiście furtka w postaci głosowania na odprawie. Do tematu koniecznie trzeba będzie wrócić wiosną przy ustalaniu kalendarza na nowy sezon.

???

Opublikowano: 2017-01-18 10:36:21

Wiosną oczywiście, żeby już takich "baboli" w kalendarzu na 2017/2018 nie było. Jednak w tym sezonie, mam nadzieję, że redakcja będzie również lobbowala za unormalnieniem dystansów dla jun.B. Tym bardziej, że macie większy kontakt z trenerami poszczególnych klubów, biorących udział w odprawach. A zakładam, że im również powinno zależeć na tym, żeby juniorzy biegali takie dystanse, jak wszędzie na świecie. Jeden z nich, już przynajmniej to pokazał w Zakopanem.

mama zawodnika

Opublikowano: 2017-01-17 18:36:06

W tym kraju nic się nie zmieni.Czy to takie trudne uczciwie poinformować kto się zakwalifikował na EYOF?.Zawsze trzeba mataczyć? Kwalifikacje zakończone,skład ogłaszamy.A co do wyjazdu-bezpieczeństwo najważniejsze.

i jeszcze Marian, zawsze amator

Opublikowano: 2017-01-17 18:40:18

..a bo te pezeteny biegowe to tak od wieków poprzyzwyczajane są ludziska traktować.

Polityk

Opublikowano: 2017-01-18 05:54:24

Panie Marian zawsze amator a może te pezeteny wybierają się na emeryturę bo tak samo opieszale pracują już od "wieków" i dlatego tak to kiepsko wygląda , może już są po prostu zmęczeni ?

kibic

Opublikowano: 2017-01-19 10:12:55

Jest skład na EYOFY: http://www.pzn.pl/strefa-pzn/aktualnosci/art507,eyowf-2017-znamy-sklad-reprezentacji-w-konkurencjach-klasycznych.html

Gfks

Opublikowano: 2017-01-19 11:52:53

A czy Klaudia Pytel nie jest czasem w SS-R LZS SOKÓŁ SZCZYRK?

redakcja

Opublikowano: 2017-01-19 12:08:44

A jest, tylko w PZNie nie zdążyli tego odnotować

kibic

Opublikowano: 2017-01-24 16:33:28

Już nie jada http://www.pzn.pl/strefa-pzn/aktualnosci/art509,zawodnicy-pzn-nie-wystartuja-na-eyowf-w-erzurum.html

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl