Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Na OOM Małopolska 2017 jednak 7,5 klasykiem dla juniora B

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-02-08

Wczoraj pisaliśmy o zamieszaniu związanym z dystansami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017, konkretnie chodziło o kategorię juniorów B. Uspokajamy, dystans klasykiem wyniesie 7,5 kilometra .

 

Wczoraj wybuchło małe zamieszanie po opublikowaniu przez organizatrów oficjalnego programu OOM Małopolska 2017 w konkurencji biegi narciarskie. Okazało się, że kategoria junior B ma biegać na dwóch różnych dystansach. Wg kalendarza PZN ma to być 7,5 kilometra, wg organizatorów OOM 5 kilometrów. Przypomnijmy, że klasyczna piątka w tej kategorii jest absolutnie endemicznym polskim wynalazkiem, niemającym w Europie swojego odpowiednika. Dystans 7,5 jest obowiązującym dla tej kategorii min. na Europejskim Festiwalu Młodzieży czy zawodach FIS dla juniorów U-18.

 

Dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić, w Zakopanem kategoria juniorów B pobiegnie na 7,5 kilometra. Informację uzyskaliśmy od szefa wyszkolenia PZN Marka Siderka, który przyznaje, że dystans zaistniał przez literówkę, w kalendarzu PZN był dystans prawidłowy. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie brakiem uwagi wśród odbiorców pisma wysłanego przez niego w imieniu PZN, a  dotyczących dystansów.

Pismo zostało wysłane jeszcze w ubiegłym roku, popełniono błąd w dystansach, jednak jak widzę nikt do wczoraj tego nie zauważył. Jednak reaugujemy na bieżąco, juniorzy B pobiegną na dłuższym dystansie klasykiem. Pozostałe biegi zostają bez zmian - powiedział Marek Siderek.

 

Nam pozostaje wyrazić żal, że pismo, które zostało rozesłane do wielu podmiotów związanych z organizacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nie zostało przeczytane ze zrozumieniem i nie wywołało żadnej reakcji. Jedyną, drodzy czytelnicy była Wasza reakcja w komentarzach. Dziękujemy.

 

Kuba Cieślar

 

Komentarze - 4

Zawodnik

Opublikowano: 2017-02-08 20:53:31

Bo PZN nie czyta zadnych pism i niczym sie nie inetresuje....Przykład....wyjazd młodzieży do Turcji...dopiero jak rodzice zaczęli naciskac to zaczęli sie interesować....

.

Opublikowano: 2017-02-09 08:01:09

Rodzice zaczęli naciskać i co to zmieniło? I tak sprawa ucichła a oni udają, że nic się nie stało :)

Zmieszany

Opublikowano: 2017-02-09 18:50:39

A czemuż to Sz. P. Marek Siderek tak chętnie głosu nie zabrał w sprawie sławetnego Europejskiego Festiwalu Młodzieży? To sie nie odbiło żadnym echem ani komentarzem PZN

Wstrząśnięty

Opublikowano: 2017-02-10 23:27:17

..ponieważ związek wypłaca kwartalne premie jedynie za milczenie w tematach niewygodnych.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl