Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty z rekordową frekwencją [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-02-15

Trasy w Istebnej Zaolziu gościły piątą, finałową edycję Śląsko - Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Na liście wyników sklasyfikowano 173 zawodniczek i zawodników, czyli padł rekord frekwencji tej Ligi.

 

Najmłodsi biegacze narciarscy ze Śląska i Beskidów biegali w niecodzienych warunkach. Niezmiernie rzadko zdarza się rozgrywać zawody przy sztucznym oświetleniu, a tak własnie dzisiaj w Istebnej Zaolziu było. O słońcu oczywiście mowy nie było, temperatura oscylowała wokół 4-5 stopni powyżej zera. Ocieplenie nad Beskidami nie służy niestety naszej dyscyplinie, powoli zabierając śnieg.

 

W Istebnej padł także rekord frekwencji zawodów, 173 zawodniczek i zawodników na mecie to najwyższa frekwecja w Polsce z pozostałych czterech Lig Regionalnych. Nie liczymy oczywiście Ligi Małopolskiej, jednak Śląsko-Beskidzka dzisiajszymi zawodami pozostawia daleko za sobą Ligi : dolnośląską, mazowiecko-północną i podkarpacko-lubelską.

O zawodach opowiedziała nam w kilku zdaniach olimpijka z Soczi Agnieszka Szymańczak - Fiołek : Przyznam, że organizatorzy zaskoczyli mnie zupełnie, nastrój w Istebnej iście  walentynkowy, sztuczne oświetlenie, nastrojowe pochodnie, ognisko, naprawdę świetnie to wyszło. Szczególnie doceniam starania o utrzymanie trasy, widac, że śnieg uciekł, jednak 600 metrowa petla, na której biegaliśmy była przygotowana bardzo dobrze. Dzieciakom podobało się bardzo, zarówno same zawody jak też później możliwość upieczenia sobie przy ognisku kiełbasek. Myślę, że tak to powinno się odbywać, młodym zawodnikom powinniśmy zapewniac jakies dodatkowe atrakcje, j finał w Istebne to strzał w dziesiątkę. Oczywiście zdarzyło się, że szczególnie najmłodsi mylili tarse, ale kładę to na garb "startowej gorączki" zawodników.

 

Finał Ligi Śląsko-Beskidzkiej to także po raz pierwszy nagrody. Sponsor tychże Adam Matuszny właściciel firmy Drewno Styl ufundował najlepszym w poszczególnych kategoriach biegowe rękawiczki Lilly Sport, drugie i trzecie lokaty nagradzając koszulkami. Były zawodnik klubów Olimpia Goleszów i WKS Legia Zakopane, trasy ma praktycznie pod domem. Postanowił zaangażować sie zarówno w ligę jak też w trasy Istebnej Zaolzia - mamy plan na przedłużenie tras na następny sezon, myślę, że do około półtora kilometra. Powoli tworzymy prawdziwy ośrodek sportowy, przy, co muszę podkreslić, pełnej współpracy z Gminą Istebna - dodaje pan Adam.

(Nas, redakcję, cieszy to niezmiernie, po lidze mazowiecko-północnej (Siedlce) rysuje się szansa na lokalnego sponsora Ligi śląsko-beskidzkiej.)

Współpraca z gminą dziwić nie może w końcu wójtem jest nie kto inny jak Henryk Gazurek jeden ze zwycięzców Biegu Piastów.

 

 

WYNIKI ISTEBNA ZAOLZIE 15.02.2017 ( time4sport.pl)

GALERIA FOTO

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl