Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mikst team sprint, nowa konkurencja w Mistrzostwach Polski Seniorów [LISTA STARTOWA + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-03-24

Tego jeszcze nie było w polskich biegach narciarskich. Jutro na Mistrzostwach Polski Seniorów zostanie po raz pierwszy rozegrana konkurencja team mikst sprint, czyli team sprinty mieszane.

 

Będzie to debiut tej konkurencji na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich, a zarazem debiut w zawodach rozgrywanych w kraju. Po szybkim, przyznaję niezbyt dokładnym sprawdzeniu, nie znalazłem w Europie zawodów w biegach rozgrywanych w ten sposób. Mikst team jest rozgrywany od kilku lat w biathlonie, w biegach wyszliśmy chyba na ogólnoświatowych innowatorów. Jeżeli ktoś z czytelników znalazł gdzieś podobne zawody prosimy o info.

 

 Wróćmy jednak na Polanę Jakuszycką na trasy Mistrzostw Polski Seniorów. W mikst team sprintach w ramach Mistrzostw Polski Seniorów mogą startować wszystkie kategorie. Jaka zasada obowiązuje, otóż najmłodsza kategoria dopuszczona do startu to juniorzy i juniorki C czyli urodzeni w latach 2001 i 2002 (II i III klasa gimnazjum) i mogą oni stanowić połowę sztafety. Druga połowa to obowiązkowo zawodniczka lub zawodnik z kategorii B (%2700%2799), A (%2798%2797) lub senior (+%2796). Musimy dodać, że II kalsa sportowa jest w MPS obowiązkowa! Czyli praktycznie każdy polski klub może wystawić sztafetę w tej konkurencji.

Jak rozgrywana jest konkurencja? Identycznie jak ma to miejsce w przypadku team sprintów, jedyna różnica polega na tym, że każdy zespół składa się z jednej kobiety i jednego mężczyzny. Czyli każdy z członkó mieszanej sprinterskiej sztafety będzie musiał trzykrotnie pokonać pętlę o długości 1400 metrów stylem dowolnym. Bieg zaczynają panie!

Oczywiście trudno jest wskazać faworytów, do kandydatów będą z pewnością należały kluby UKS Rawa Siedlce, AZS AWF Katowice, MKS Istebna, Regle Kościelisko i NKS Trójwieś Beskidzka. Będzie się działo!

 

LISTA STARTOWA

Na liście startowej znajdują sie tylko nazwy klubów, składy osobowe wg regulaminu należy podać maksymalnie do godziny przed startem konkurencji.

 

GALERIA FOTO  prawie 100 zdjęć z dzisiejszych masstartów autorstwa Krzysztofa Kobieli

 

kace

OFICJALNE WYNIKI  z dzisiejszych startów w artykułach powiązanych poniżej !

Komentarze - 7

Obiektywnie

Opublikowano: 2017-03-24 20:47:55

.. zatem na godzinę przed startem dowiemy się pod czyje stypendia PZN pisze te grubymi nićmi szyte scenariusze typu TS MIX. A wnioski o stypendia na pewno już wypisane czekają na złożenie bo wyniki można już drukować - czasy się dopisze :-D Nikt z w/w w swej ślepocie nie pomyśli, że instytucje publiczne przyznające stypendia mogą zostać życzliwie poinformowane o tym, że są robione w ch.. balona. :-D Koniec BN w wydaniu zawodowym w Polsce właśnie nastąpił za sprawą krótkowzrocznych, prowincjonalnych mentalnie działaczyków. Tegoroczne MP są tego potwierdzeniem. Żal tylko tych młodych dziewczyn i chłopaków z rzeczywistą pasją i młodzieńczym zaangażowaniem a zderzających się z miernotą środowiska przy każdej imprezie.

cd..

Opublikowano: 2017-03-25 10:32:55

.. i cały misterny plan w p....u jak mówił klasyk. Zawodnicy zwyciezyli z matactwami PZN tym razem. To jedno podanie o stypendium trafia do kosza:-D

i co

Opublikowano: 2017-03-25 12:08:21

nie koniecznie

???

Opublikowano: 2017-03-27 08:47:41

jak to niekoniecznie? w sztafetach kobiecych tez nie było medalu :((

ab

Opublikowano: 2017-03-27 11:47:19

Z innego podwórka: http://bieganie.pl/?show=1&cat=11&id=9256 Mistrzostwa świata w przełajach kampala 2017: pierwsze w historii sztafety mix Kiedyś były już gdzieś zajawka (nie pamiętam), że FIS planuje urozmaicić biegi narciarskie, m.in. w ten sposób. Mamy więc pionierów na podwórku narciarskim. Skoro nie ma kim rozgrywać normalnych sztafet, to jest to jakiś sposób na wzrost liczby drużyn w zawodach. Nie mam nic przeciwko, by w każdym rodzaju zawodów wygrał ktoś inny, żeby ostatecznie stypendia dostali ci, którzy na to w pełni zasłużyli oraz ci, którzy tylko potencjalnie rokują na przyszłość (tymczasowo, a może już na stałe kolarze, skiturowcy, fitnessowcy itp.). Choć tyle żeby wyrwać od PZP-nu, to się mniej pieniędzy zmarnuje i może ktoś się wybije. Jest w tym trochę goryczy, ale trudno o inny ton, gdy patrzy się na zaangażowanie większości PZN-u. Mam nadzieję, że narciarka skiturowa i kolarz coś na tych zawodach zyskali.

xx

Opublikowano: 2017-03-27 12:12:13

tylko to nie są stypendia z PZNu....a od prezydentów miast, burmistrzow, wójtów, itp..itd..PZN żadnych stypendiów nie płaci za medal na tym szczeblu.

kibic

Opublikowano: 2017-03-27 12:13:10

no stypendium pewnie od swoich wójtów.., nie z PZNu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl