Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Już jutro rozpoczęcie Igrzysk Młodzieży Szkolnej, na początek biegi klasykiem [LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2018-03-12

Już jutro rozpoczną się, odwołane w terminie 2-4 marca i przełożone na środek tygodnia, Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Od pierwszego kroku do mistrzostwa). Choć czytelnicy Skipola przewidywali kapryśną pogodę i topnienie śniegu, trasy biegowe w Białce Tatrzańskiej mają się dobrze i czekają na zawodników, którzy pierwszego dnia będą mieli do pokonania dystans od 1 kilometra (rocznik 2007), przez 2 (roczniki 2005-2006), po 3 dla najstarszych, czyli zawodników i zawodniczek urodzonych w latach 2003-2004.

 

Nie brakowało wśród trenerów, rodziców zawodników i samych zawodników tych, którzy nie wierzyli, że Igrzyska Młodzieży Szkolnej uda sie na trasach OK Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej rozegrać. Mało tego, nie brakowało też kibiców trzymających kciuki za to, żeby zawody zostały odwołane. Bez komentarza, bo co tu komentować.

Drodzy Państwo uda się. Dzisiaj o godz. 16.00 trasy przygotowane i trzy półki trasy w stanie bardzo dobrym. Jest wprawdzie problem z półką najniższą, ale wystarczy podsypać kilkunaście łopat śniegi i problemu nie ma. Jak na panujące temperatury jest świetnie.

 

Zainteresowani wiedzą, że zawody zostały odwołane w pierwotnym terminie. Dlaczego i co się zmieniło? Zostały odwołane po jak sie okazało w ostatniej chwili braku finansowania ministerialnego tej najwyższej rangi szkolnej imprezy. Oczywiście nie sposób pominąć komentarzy, że na ostatnią chwilę, że beztroska organizatorów, że nie liczenie się z klubami itd itp. Jasne, jednak wtedy innego wyjścia nie było. Dlaczego teraz można? Ponieważ teraz są i środki i możliwości. Są środki z Urzędu Marszałkowskiego (małopolski) sa środki z Gminy Kościelisko, swoje dołożył Powiat Nowotarski, resztę postanowił pokryć sponsor tytularny Ligi Małopolskiej SZS - Ośrodek Narciarski (ON) Kotelnica Białczańska. W imieniu organizatorów dzięki wielkie!

 

Słowo o nagrodach, w gorączce dyskusji kibicowsko-trenerskiej padały postulaty, żeby nie przejmować się nagrodami, dyplomami, kanapką czy herbatą, żeby zawody rozegrać jednak za wszelką cenę. Halo, czy aby na pewno? Zawody tak, nagrody niekoniecznie... mhm, to gdzie w tym wszystkim są zawodnicy? Myślę, że temat dyskusji do przemyślenia na przyszłość, ponieważ wniosek jest jeden, znowu wygrywa punktomania, a zawodnicy są dodatkiem do zawodów!?

Nagrody będą,  czy spodobają sie wszystkim nie wie nikt. Jednak pamiętajmy, że w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej mamy łącznie 24 dekoracje indywidualne x 3 medalistów (samochodu proszę sie nie spodziewać).

Pozostaje życzyć wszystkim zadowolenia z wyników i do zobaczenia na trasach!

kace

 

LISTY STARTOWE 13.03

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl