Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nietypowy sportowy występ Macieja Staręgi

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2018-08-06

W okresie przygotowawczym Maciej Staręga zdecydował się nietypowy sportowy występ. Zamiast na nartorolkach czy dalekim lodowcu wraz z siostrą Anną pojawił się na… trasie triathlonu rozgrywanego w rodzinnych Siedlcach.

 

Maciek zajął w zmaganiach 8. miejsce, choć po pierwszej części rywalizacji – pływaniu na dystansie 750 metrów  był dopiero 41. z czasem 14:53, tuż za 16-letnim Piotrem Sobiczewskim, także biegaczem narciarskim znanym szerszemu gronu kibiców z występów w ligach regionalnych i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Białce Tatrzańskiej.  Po pływaniu w zawodach nazwanych IX Sprintem Siedleckim przyszedł czas na jazdę na rowerze i bieganie, które to konkurencje poszły Maćkowi znacznie lepiej. W kolarskim wyścigu na dystansie 20 kilometrów zajął lokatę tuż za podium, osiągając czas 30:14, a w biegu znalazł się w czołowej trójce – na 2. lokacie, co pozwoliło mu przesunąć się w ogólnej klasyfikacji na 8. miejsce. Pierwsze miejsce należało do Jana Popławskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego, d o którego Maciek stracił 4 minuty i 48 sekund. Na 14. lokacie zawody ukończył Piotr Sobiczewski z czasem 1:10,44. 

 

Na starcie pojawiła się też siostra Maćka, Anna Staręga, plasując się na 6. miejscu wśród kobiet i 56. ogółem. 

 

WYNIKI

 

Kasia Nowak

Komentarze - 6

Adam

Opublikowano: 2018-08-07 01:49:12

Nie chcę hejtować, ale takie informacje to kpina. W weekend był nartorolkowy BLINK festiwal gdzie była czołówka światowa, gdzie za sprawą nowej asystentki były też nasze reprezentantki narciarstwa biegowego. Aż żal komentować takie newsy, ale jak nasz najlepszy sprinter bawi się w triathlon podczas gdy inni ścigają się na nartorolkach to czego się można spodziewać w zimie?! Męska kadra do zaorania razem z trenerem, który pozwala na takie zabawy sportowców.

K

Opublikowano: 2018-08-07 11:36:22

Rosjanin Maksim Wylegżanin, którego przedstawiać chyba nie trzeba, w weekend wziął udział w zawodach triatlonowych i jego wynik to około 4,5 h. Norwegowie dość regularnie biorą udział w zawodach biegowych i jakoś nikt z tego powodu problemów nie robi.

Adam

Opublikowano: 2018-08-07 14:06:23

Rzeczywiście trafne porównanie Staręgi do Wylegżanina i Norwegów. Poziom sportowy między nimi to przepaść! Jak Staręga wejdzie do top 10 pucharu świata na stałe jak oni, a nie złapie się czasem do 30tki jak do tej pory to nie będzie tematu. Póki co top 10 startuje na zawodach na nartorolkach, a Staręga szuka szczęścia w innych dyscyplinach. Podtrzymuję swoje zdanie: kadra męska do zaorania razem z trenerem. Dopóki nie będzie prawdziwego trenera, kóry rozumie po co jest sezon letni i dyscyplina konkretnych treningów, będziemy mieli jedynie kadrę turystyczną. Amatorzy bardziej przykładają się do sezonu letniego. Startują w zawodach (np w Czechach) i marzą o startach w takich zawodach jak BLINK. Jednak to tylko marzenia polskich amatorów. Kadra mierzy w inne cele. Na marginesie... popatrzcie na skoki. Konkretny trener, który trzyma dyscyplinę w teamie. Trenują według konkretnego planu, stratują latem budując formę i przy okazji wygrywając. Wyobraźcie sobie, że taki Stoch nagle wymyśli sobie, że wystartuje w triathlonie latem zamiast skakać?! Kpina! Na szczęście Kowalczyk doskonale wie o co chodzi w zawodowym sporcie i mądrze współprowadzi kadrę żeńską. To nasza realna nadzieja na przyszłość.

....

Opublikowano: 2018-08-07 17:11:32

A spójrz na to z innej strony-może ten trener dobrze wie, że Maciej jest pod nim a nie jest...

Amator

Opublikowano: 2018-08-07 14:41:49

Panie Adamie ma Pan wiedzę proszę napisać na forum 7 dniowy cykl treningowy dla seniora chętnie skorzystam

Adam

Opublikowano: 2018-08-07 18:32:08

Polecam plany treningowe norweskich juniorów prezentowane kilka miesięcy temu na tym portalu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl