Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Małopolska 2019 startuje w Zakopanem. Na początek sprinty [LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-02-19

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem to sprinty stylem klasycznym. Przypomnijmy, że zawody odbywają sie na trasach COS Pod Skocznią.

 

 

Zawodniczki i zawodnicy jutro będa walczyć o medale OOM i MP Juniorów w sprintach stylem klasycznym. Jako pierwsi na trase o godzinie 9.30 wyruszą juniorzy A. Wszystko zacznie sie eliminacjami, na trasę których uczestnicy wyrusza ze startu interwałowego co 20 sekund. Potem powinno juz być normalnie, czyli ćwierćfinały, półfinały i finał, w którym poznamy medalistów.

 

Na starcie zobaczymy 12 juniorek A, urodzonych w latach 1999-2000. W tej kategorii zabraknie w walce o medale dwóch zawodniczek, które reprezentują nas w na Mistrzostwach Świata w Seefeld Izabeli Marcisz i Weroniki Kalety. Na starcie staną za to dwie inne zawodniczki kadry Wierietelny - Kowalczyk Eliza Rucka i Magdalena Kobielusz. Czy walka o złoto rozstrzygnie sie pomiędzy nimi dwoma, czy też ktoś włączy się do rywalizacji dowiemy sie jutro.

LISTA JUNIORKA A

 

W grupie juniorów A zobaczymy na starcie w rolach głównych zawodników kadry młodzieżowej trenera Janusza Krężeloka: Dawida Damiana, Wiktora Czaję, Bartosza Głaza i Michała Boreczka. Czy do rywalizacji włączy się legitymujący trzecimi FIS-punktami w sprincie Marek Welusz? Do eliminacji przystępuje 16 zawodników.

LISTA JUNIOR A

 

Tą kategorię można podsumować krótko, główna faworytka zawodów wystartuje nie jutro, a pojutrze i nie w Zakopanem a w Seefeld. Monika Skinder nie poprawi swoich zdobyczy medalowych z Olimpiady Młodzieży.

Trudno wskazać zdecydowaną faworytkę w tej grupie, jedno jest pewne, jest to najliczniejsza kategoria wiekowa zawodów w Zakopanem, na starcie zobaczymy 32 zawodniczki%27

LISTA JUNIORKA B

 

W grupie juniorów wystartuje 22 zawodników z niedawnymi uczestnikami EYOF 2019 Robertem Bugarą i Sebastianem Bryją na czele. To chyba najbardziej nieprzywidywalna grupa w tej stawce, conajmniej pięciu zawodników może powalczyć o złoto. 

LISTA JUNIOR B

 

Wyniki postaramy się przekazywać jutro na bieżąco.

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl