Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Slavic Cup i Mistrzostwa Polski Seniorów, sprinty klasykiem [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-03-08

Jutro w Wiśle na trasie Kubalonki odbędzie sie pierwsza konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów i U-23 2019 sprinty indywidualne stylem klasycznym. Zawody sa jednoczesnie zaliczane do Pucharu Kontynentalnego SLAVIC CUP.

 

Jako pierwsze o godzinie 9.00 na starcie kwalifikacji staną panie. Z pierwszym numerem wystartuje Słowaczka Alena Prochazkova, 15 sekund za nią wyruszy na trasę Monika Skinder. Przypomnijmy, że w zawodach FIS zawodniczki i zawodnicy startują wg FIS punktów z danej konkurencji, a w przypadku sprintu, do kwalifikacji stają zawodniczki od najlepszych (tych z najniższymi FIS-punktami).

 

LISTA STARTOWA/START LIST WOMEN

 

W biegu panów zobaczymy na starcie naszą kadrę A na czele z Maciejem Staręga i braćmi Bury, oraz zawodników kadry młodzieżowej i polskich klubów.

 

LISTA STARTOWA/START LIST MEN

 

W kwalifikacjach sprintu, podkreślmy zawodach zaliczanych do Slavic Cup zobaczymy tylko kilku zawodników zagranicznych z Czech i Słowacji, niestety najlepsi zawodnicy naszych sąsiadów wybierają inne starty.

Szkoda także, że nie wystartują zawodniczki i zawodnicy przebywający obecnie na Akademickich Mistrzostwach Świata (Uniwersjada) w Krasnojarsku, z pewnością rywalizacja byłaby ciekawsza.

 

W tym samym dniu i miejscu (trasy Kubalonka) odbędzie sie także Finał Pucharu Grupy Azoty dla kategorii juniorek i juniorów C i D. Start pierwszej kategorii juniorów C nastąpi o godzinie 14.00.

Na tym jednak nie koniec rywalizacji na trasach Kubalonki. O godzinie 16.00 do walki o mistrzowskie laury wystartują zawodnicy niewidomi i słabowidzący.

 

kace

 

Komentarze - 5

Xxx

Opublikowano: 2019-03-08 21:55:23

Listy startowe mężczyzn nie działają

redakcja

Opublikowano: 2019-03-08 22:11:43

Już działają, dzieki

:(

Opublikowano: 2019-03-09 08:03:44

9 seniorów, z czego 5 młodzieżowców. Upadek polskich biegów.

Obserwator

Opublikowano: 2019-03-09 11:11:33

A ilu ma być jest jeszcze trzech którzy są na Uniwesjadzie jak się dba tak się ma.

xx

Opublikowano: 2019-03-09 13:49:30

Właśnie o tym mowa. Ale w skokach jest podobnie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl