Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lukas Bauer może zostać trenerem polskiej kadry biegaczy?!

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-04-10

Jak donoszą media niewykluczone, że trenerem polskiej kadry biegaczy w przyszłym seoznie zostanie Lukas Bauer. Czech, to jeden z byłych czołowych biegaczy narciarskich. W tym sezonie w jego teamie trenowali m.in Jan Antolec oraz Paweł Klisz. 

 

 

W niedawno zakończonym sezonie zimowym trenerem polskich biegaczy, był nie kto inny jak Tadeusz Krężelok, jednak  PZN nie przedłużył z nim umowy i zakończył współpracę, a na jego miejsce nie znaleziono jeszcze następcy.

 

Wszystko wskazuje na to, że głównym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest Lukas Bauer, który na "sportową emeryturę" przeszedł dwa lata temu. Czech, to jeden z bardziej rozpoznawalnych biegaczy u naszych sąsiadów, w swoim dorobku posiada medale mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. Pod jego okiem w tym sezonie przygotowywali się m.in Jan Antolec oraz Paweł Klisz, którzy startowali w maratonach narciarskich, reprezentując barwy eD system Bauer. 

 

Sam Bauer, potwierdził w mediach, że PZN jest zainteresowany jego osobą, jednak to wszystko zależy od możliwości i oczekiwań związku. (cyt. onet.sport.pl)

 

Czy dojdzie do takiego rozwiązania? Z pewnością dowiemy się niedługo... 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 6

??

Opublikowano: 2019-04-11 08:59:08

proszę o merytoryczny artykuł czy to dobry wybór

to nie tak

Opublikowano: 2019-04-11 09:19:13

od kilku dobrych lat w biegach w Polsce, nie było dobrego wyboru. Nawet nie można powiedzieć czy Petrasek był dobrym wyborem bo zwolniono go po 10 m-cach. Bez względu na to czy to byłby wybór dobry czy zły, nie potrwa więcej, niż jak wskazują od lat działania PZN, dłużej niż sezon. W takich okolicznościach i takim systemie ciągłości w szkoleniu, jaki gwarantuje Polski Związek Narciarski, w męskich biegach narciarskich, najlepszy trener świata nic by nie zdziałał z największym talentem świata.

Huhuha

Opublikowano: 2019-04-11 14:38:06

...w przeciwieństwie do kadry senatorskiej kobiet, gdzie Królowa ma pełną swobodę: dobiera juniorki, a one robią progres. Są utalentowanymi juniorkami więc progres musiał nastąpić (większy lub mniejszy). Progresu jakoś nie robią seniorki Królowej - o tym "sza". Ale jest splendor i regularne ćwierkania w necie o dokonaniach "dziewczynek". Królowa jedynie informuje PZN o zamierzeniach swoich i jej świty na kolejny sezon, a PZN ma zaszczyt przekazać gawiedzi "co nastąpi". Im bardziej biegi męskie są wyciszane tym bardziej Królowa błyszczy. Konkurowanie po startach w PŚ zeszło na inny poziom. Do kogoś przecież trzeba się porównywać, z kimś mierzyć... W końcu to fach wyuczony. Na szczęście tu nie dają banów, co najwyżej nie publikują ocenzurowanych wpisów - zobaczymy jak będzie :-D Do "wow" - proszę, nie komentuj- bez dziecinady którą tu odstawiasz.

Kibic

Opublikowano: 2019-04-13 21:08:04

Męskie biegi są wyciszane ? A co można powiedzieć o męskich biegach ?

wow

Opublikowano: 2019-04-11 17:57:22

Jedyny sensowny wybór to zatrudnienie porządnego trenera dla grupy wiekowej 15-17 lat i zrobienie z niej kadry A. Seniorzy do kadry C. Z nich juz wielkiego pożytku nie bedzie. Niech startują dokąd wyprzedzają najmłodszych ale bez wielkich inwestycjo w nich.

Wowku

Opublikowano: 2019-04-12 19:34:33

Podszywasz się pod własny nick?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl