Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lukas Bauer już prawie trenerem kadry biegaczy narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-04-16

Dzisiaj w Warszawie odbyło się spotkanie prezesa Apoloniusza Tajnera i sekretarza generalnego PZN Jana Winkla z kandydatem na funkcje trenera kadry męskiej biegaczy narciarskich Czechem Lukasem Baurerem.

Czech już prawie jest trenerem naszej kadry - mówi sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

 

Rozmowa przebiegała w bardzo przyjemnej, a przedewszystkim konstruktywnej atmosferze. Do ustalenia pozostały tak naprawdę szczegóły, Lukas musi odbyć jeszcze parę rozmów, z ludzmi z naszego serwisu (serwisu kadry) oraz z zawodnikami, jednak najważniejsze porozumienie, mam tutaj na myśli finanse, zostało osiągnięte - mówi Jan Winkiel.

 

Bauer nie rezygnuje z swojego zawodowego teamu ED System Bauer Team, który w tym sezonie cyklu maratonów narciarskich Visma Ski Classic zajął piąte miejsce. Dodajmy, że w zakończonym sezonie w teamie biegało dwóch naszych zawodników Jan Antolec i Paweł Klisz. Jednak priorytetem będzie nasz kadra biegaczy narciarskich.

Lukas zaproponował nam organizację wspólnych zgrupowań i treningów, jednak jak sam powiedział, priorytetem będzie nasza kadra - kontynuuje Winkiel.

To akurat świetna informacja, naszym kadrowiczom z pewnością nie zaszkodzą treningi z zawodnikami Bauer Teamu.

 

Czekamy na oficjalne potwierdzenie nominacji Czecha na stanowisko szef trenera polskich męskich biegów narciarskich.

Pamietajmy, że Bauer to bardzo utytułowany zawodnik,  trzykrotny medalista olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata, srebrny medalista mistrzostw świata juniorów, zdobywca Pucharu Świata i Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji biegów dystansowych oraz dwukrotny zwycięzca Tour de Ski

 

Kuba Cieślar

foto: idnes.cz

Komentarze - 1

Pytajnik

Opublikowano: 2019-04-26 21:04:08

Kuba ty śpisz, czy strajkujesz? Może w końcu napiszesz jakiś aktualny artykuł.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl