Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Budowa tras biegowych i remont skoczni w Zakopanem

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-05-07

Zgodnie z harmonogramem robót w poniedziałek 6 maja rozpoczęto prace budowlane na terenie zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu (COS). Plan obejmuje zarówno trasy biegowe jak też skocznie.

 

Jak zapewniają władze Centralnego Ośrodka Sportu, trasy będą spełniały wszystkie standardy FIS i będzie można na nich organizować zawody Pucharu Świata. - Osobą nadzorującą cały projekt jest Krzysztof Horecki, który jest delegatem FIS - mówi dyrektor Danikiewicz - W tym roku zamontujemy oświetlenie na 2,5-kilometrowej pętli. Powstanie też tam system sztucznego naśnieżania. Do tego budowana będzie trasa o łącznej długości 3700 metrów, na którą śnieg będzie transportowany z trasy 2,5-kilometrowej. Czyli jest szansa na trasy biegowe z prawdziwego zdarzenia - czytamy na stronie 24tp.pl
 
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w ramach rozbudowy pomyślano także o szatniach dla zawodników i pomieszczeniach do przygotowywania nart.
 
 
trasa
 
 
Rusza także przebudowa skoczni kompleksu Średniej krokwi : K-85, K-65, K-35 i K-15. Do nich miałaby dołączyć skocznia K-23, która zostałaby dobudowana do zeskoku obiektu K-35.
 
Na wszystkich skoczniach będzie igelit. Na Średniej Krokwi i skoczni K-70 zamontowane zostaną ponadto tory lodowe. Na pozostałych obiektach rozbieg będzie porcelanowy. Powstanie też nowy wyciąg krzesełkowy ze stacją pośrednią i możliwością wysiadania na skoczni K-35. Będzie też osobny system oświetlenia skoczni większych i mniejszych.Wybudowana będzie także nowa wieża sędziowska.
 
Zmienią się też profile skoczni. Średnia Krokiew ma być większa niż dotychczas jej rozmiar wynosić będzie HS - 105.
 
Do tego trwa budowa kolejnego internatu sportowe. W COS przybędzie 100 miejsc noclegowych. Koszt wszystkich inwestycji to 60 mln złotych. Środki na ich realizację pochodzą z ministerstwa sportu i turystyki.
 
 
Wygląda na to, że Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w 2021 roku, których organizację przyznano Polsce, a które wg pierwotnego planu miały być rozgrywane w szczyrku i Wiśle ostatecznie zostaną rozegrane w Zakopanem.
 
kace
żródło: 24tp.pl/Tygodnik Podhalański
 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl