Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

K.S. RunSki- Czyli nie samym Biathlonem Duszniki żyją.

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-05-07

Dzisiaj z Dusznik Zdroju dotarła do nas bardzo dobra informacja. W dniu 05.05.2019  został oficjalnie powołany do życia nowy klub sportowy RunSki.

 

Głównym celem klubu KS RunSki będzie szkolenie młodzieży ale również wspieranie zawodników z kategorii masters w biegach narciarskich. Dotychczas miasto kojarzone było wyłącznie z Biathlonistami i zwyczajnie brakowało sekcji szkolącej młodych adeptów biegów narciarskich. Utworzenie sekcji biegowej zapełnia tą lukę powodując że Duszniki Zdrój już niedługo mogą stać się prawdziwym liderem na śnieżnych trasach biegowych. Nikomu nie musimy tłumaczyć jakimi walorami dysponuje to dolnośląskie miasto. Poprzez swoje położenie praktycznie posiada wszystko co jest potrzebne do treningów i wychowania nowych pokoleń biegaczy. Gwarantem wysokich standardów pracy z młodzieżą są również sami założyciele.

  

A są nimi dawni sportowcy i pasjonaci dyscyplin zimowych w tym oczywiście biegów narciarskich. Prezesem i głównym trenerem została Agnieszka Wanżewicz-Uznańska, Wiceprezesem Renata Sujak a członkiem Zarządu Roland Winnicki.

 

Obecnie trwają jeszcze czynności rejestracyjne oraz starania o członkostwo DZN po którym klub wystąpi o licencje PZN.  Dodajmy że od lat 90 biegi narciarskie w Dusznikach Zdroju przestały praktycznie istnieć, pomimo iż w statutach działających klubów była ta sekcja zapisana. W mieście główny nacisk kładziono dotychczas  na biathlon, który był i jest mocno wspierany i promowany.  Dlatego liczymy że włodarze Dusznik z radością przyjmą tą bardzo ważną dla miasta inicjatywę i równie mocno co biathlonistom będą ją wspierać.

 

 

We wrześniu 2019 zostanie uruchomiony nabór dla młodzieży dusznickiej. Założyciele liczą, że odnajdą tu drugą Justyne Kowalczyk. Za co i my mocno trzymamy kciuki!

 

 

musaszi

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl