Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zakopane zorganizuje mistrzostwa świata juniorów w 2021 roku

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-10-10

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska dokonując zmiany we wstępnym kalendarzu na sezon 2020/2021, mistrzostwa świata juniorów, których organizacja została przyznana Polsce, zostaną przeniesione z Wisły i Szczyrku do Zakopanego. Decyzję FIS tłumaczy nam Andrzej Wąsowicz, który zauważa, że w Beskidach brakuje jedynie trasy biegowej. Tej inwestycji według niego nie zapewnił Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku.

 

Już kilka tygodni temu docierały do nas niepokojące informacje o problemach z kluczową inwestycją dla organizacji mistrzostw świata juniorów w 2021 roku przyznanych Polsce w Wiśle oraz Szczyrku. Chodzi o trasy biegowe na Kubalonce, których przygotowanie i sfinansowanie zlecone COS Szczyrk stanęło pod znakiem zapytania, odkąd organizacja nie robiła nic w tym kierunku, gdy ogłoszono kandydaturę beskidzkich miejscowości.

 

– COS nie wywiązał się z inwestycji na Kubalonce, czyli m.in. sztucznego naśnieżania – mówił nam Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. – W Wiśle i Szczyrku mamy i skocznie i bazę noclegową, ale tras biegowych niestety nie. Nie chcę w tym momencie mówić o szczegółach tej sytuacji, ale nic się nie zmieniło. Wcześniej mieliśmy tutaj wizytację FIS z Sarah Lewis, której wszystko się podobało, ale nie wiem, dlaczego zabrakło środków na wykonanie tej inwestycji – opisywał były wiceprezes PZN.

 

Próbowaliśmy otrzymać odpowiedź od pracowników COS Szczyrk, ale nikt nie odpowiadał.Organizacja MŚJ w 2021 roku zostanie zatem przekazana dla Zakopanego, które ma być gotowe z przebudowaną Średnią Krokwią oraz tamtejszymi trasami biegowymi. – Żeby poprowadzić tak dużą inwestycję, jaką tam się właśnie tworzy powinno się mieć w zanadrzu dużą imprezę i teraz Zakopane taką ma – stwierdził Wąsowicz. Oczekujemy na odpowiedź Polskiego Związku Narciarskiego w sprawie oficjalnego potwierdzenia przeniesienia imprezy.

 

Wydarzenie zaplanowane na 2021 rok to już trzecie mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w naszym kraju. Wcześniej gospodarzem był Karpacz w 2001 roku, a także 11 lat temu Zakopane jako współorganizator wraz z włoskim Malles Venosta. Wtedy również z organizacji zawodów rezygnowały Szczyrk oraz Wisła.

 

źródło: nadesłane

 

 

Komentarze - 3

hehe

Opublikowano: 2019-10-10 17:01:39

jakie to cudownie polskie...

Ptaszkowianin

Opublikowano: 2019-10-10 20:51:05

Przenieść te mistrzostwa do Ptaszkowej, to pokażemy jak się powinno organizować takie imprezy.

syf

Opublikowano: 2019-10-10 22:42:16

KUBALONKA to oprócz JAKUSZYCZ MEKKA POLSKICH BIEGÓW NARCIARSKICH, dobijanie KUBALONKI to ZBRODNIA!!!! a te po/d/mioty, które to robią to padlina

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl