Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kultowy włoski bieg partnerem Biegu Piastów [INFORMACJA PRASOWA]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-10-30

Sto ekstra miejsc dla Polaków na Marcialongę 2020, klasyfikacja narodowa dla Włochów na naszej pięćdziesiątce, bardzo silna wzajemna promocja – to najważniejsze punkty współpracy dwóch biegów należących do światowej ligi narciarskich biegów długich Worldloppet: Biegu Piastów i Marcialongi.

 

 

7500 miejsc na listach startowych Marcialongi na 70 i 45 km – jednego z trzech największych biegów narciarskich świata, kończy się bardzo szybko – w maju, ale z uwagi na polskich biegaczy Włosi przygotowali dodatkowych sto miejsc – właśnie dla Polaków. Pula numerów dla Polaków będzie dostępna od 4 listopada na stronie www.marcialonga.it.

 

- W Biegu Piastów na 50 km zostanie wprowadzona narodowa klasyfikacja włoska, w której nagrodzimy i udekorujemy najlepszych zawodników z Włoch – trzy kobiety i trzech mężczyzn – poinformowała Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost, dyrektor Biegu Piastów. Przypomniała zasługi Angelo Corradiniego dla rozwoju Biegu Piastów, gdy starał się o wejście do elitarnego grona Worldloppert.

 

- Wzajemna promocja obu biegów będzie polegać na publikacji informacji w mediach społecznościowych, stronach internetowych, magazynach papierowych oraz na urządzeniu stoisk promocyjnych na expo podczas obu imprez – powiedziała Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost.

 

Do udziału w Marcialondze zachęcała na wspólnej konferencji prasowej Biegu Piastów i Marcialongi w Jeleniej Górze trzykrotna zwyciężczyni Worldloppet, wiceprezes Biegu Piastów Dorota Dziadkowiec-Michoń. Opowiadała o wspaniałej atmosferze na trasie, prowadzącej przez wsie i miasteczka uroczych alpejskich dolin. Bruno Debertolis – były wieloletni reprezentant Włoch i menadżer Robinson Trentiono Teamu – poinformował, że w barwach jego drużyny startować będzie w nadchodzącym sezonie Justyna Kowalczyk. Program startów polskiej mistrzyni świata i olimpijskiej nie został jeszcze ustalony. Według Bruno Debertolisa wpływ na zgodę mistrzyni na start w składzie tego teamu ma jej ogromna sympatia do regionu Trento.

 

Reprezentant Polski i  brązowy medalista Mistrzostwa Polski na 10 km Michał Skowron mówił, że Bieg Piastów towarzyszy mu od dziecka. Jak na razie ukoronowaniem przygody Michała z Biegiem Piastów jest zwycięstwo na 25 km w 2018 roku, ale marzeniem tego świetnie zapowiadającego się biegacza jest triumf na koronnym dystansie 50 km.

 

- Bieg Piastów i jego współpraca z Marcialongą to promocja całego regionu – ocenił prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - W Jeleniej Górze mamy dwustu zawodników, którzy regularnie startują w Biegu Piastów. Nasi mieszkańcy są wolontariuszami, a miasto urządza punkt żywieniowy na trasie.

 

Prezydent Łużniak został zaproszony przez prezydenta Marcialongi do odegrania roli startego włoskiego biegu 26 stycznia w Val di Fiemme.

 

W konferencji uczestniczyła rzeczniczka prasowa Worldloppet Anna Crosignani. Poinformowała o dwóch nowościach w świecie Worldloppet: globalnym kalendarzu biegów narciarskich i globalnym rankingu biegaczy narciarskich. Oznacza to jeszcze szerszą współpracę pomiędzy biegami narciarskimi, które w wielu krajach, z powodu ocieplenia klimatu, przeżywają ciężkie chwile. Biegu Piastów i Marcialongi to nie dotyczy, jednak ich organizatorzy uważają, że dzięki wzajemnej pomocy ich sytuacja będzie jeszcze lepsza.

 

To kolejny efekt promocyjnej ofensywy Biegu Piastów w tym roku. W nadchodzacym sezonie zawody te będą siódmym, finałowym biegiem czeskiego cyklu narciarskich biegów długich Skitour, do którego należy także bieg Worldloppet Jizerska Padesatka. Na liście startowej Biegu Piastów w 2020 jest już prawie 200 Czechów.

 

44 Bieg Piastów odbędzie się w formie festiwalu od 22 lutego do 1 marca 2020. Koronna konkurencja 50 km rozegrana zostanie 29 lutego. Zapisy na www.bieg-piastow.pl.

 

źródło: Bieg Piastów

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl