Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zawody FIS w Szczyrbskim Plesie przeniesione na koniec grudnia 2019, co z kadrą na YOG 2020

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-11-21

Zaplanowane na początek grudnia (7-8.12) zawody FIS w Szczyrbskim Plesie zostają przeniesione na ostatni weekend tego roku czyli 28-29 grudnia. Jak informuje Matus Jancik z komitetu organizacyjnego zawodów termin w 100% nie jest jeszcze potwierdzony.

 

Matus Jancik - podjeliśmy decyzję o zmianie terminu zawodów ze względu na długoterminowe prognozy pogodowe. Jesteśmy oczywiście przygotowani do sztucznego naśnieżania, jednak do tego potrzebujemy niskich temperatur, a tych wg prognoz ma nie być zbyt wiele. O nowym terminie poinformujemy w osobnych komunikatach, czekamy jeszcze na zatwierdzenie nowego terminu przez lokalne urzędy...

 

Zawody FIS w Szczyrbskim Plesie miały pomóc przy ustaleniu ostatecznego składu na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020. Nowy termin zawodów, to już data po konieczności ogłoszenie oficjalnego składu polskiej reprezentacji. Co teraz?

 

Jak mówi sekretarz generalny PZN Jan Winkiel, szerokie pięcioosobowe składy (po 5 dziewcząt i chłopców) zostały już zgłoszone do Ministerstwa we wrześniu. Zawody w Szczyrbskim Plesie w pierwotnym terminie (7-8 grudnia) oraz o tydzień wczesniej rozgrywane zawody we Włoszech (Santa Caterina) miały być jednym (sic!) z czynników decydującym o tym kto ze zgłoszonych zawodników pojedzie do Szwajcarii. Decyzję o składzie podejmują trenerzy kadr, przypominam, że do Lozanny pojedzie 3 najlepszych dziewcząt i 3 chłopców.

 

kace

 

 

Komentarze - 4

niczek-komorniczek

Opublikowano: 2019-11-21 17:02:18

to straszne, kto mógł to przewidzieć, że na początku grudnia nie będzie śniegu? chyba tylko jasnowidz Jackowski.

Kamil

Opublikowano: 2019-11-21 17:39:21

A co dopiero ogłoszono kalendarz zawodów PZN z Zakopanem na początek. I znów będzie tam jak zwykle.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-21 19:18:49

Zostaje Santa Catarina 1,3 m śniegu piękne trasy. Nic tylko biegać.

:))

Opublikowano: 2019-11-21 20:56:56

Panie Sosna a kto zapłaci tym pozostałym za wyjazd i noclegi w Sancie? PZN? Żeby mogli przejść eliminacje.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl