Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Polski Amatorów 15 lutego w Zakopanem [SZCZEGÓŁY]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-02-14

Mistrzostwa Polski Amatorów pod egidą Polskiego Związku narciarskiego odbęda się 15 lutego (sobota) na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

 

Zawody odbędą się nowej trasie wyczynowej Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem stylem klasycznym. Start pierwszej grupy planujemy na godzinę 11.00.

Panowie z wyjątkiem kategorii M70 będą walczyli o tytuły Mistrzów Polski na dystansie 15 kilometrów (UWAGA! zmiana dystansu z pierwotnie planowanych 20km), panie oraz panowie z kategorii M70 na dystansie  10 kilometrów.

Start do obu biegów będzie inny niż zazwyczaj w biegach amatorskich, a mianowicie interwałowy, czyli zawodniczki i zawodnicy będą wyruszali na trasę co 30 sek, tak jak ma to miejsce w zawodach Pucharu Świata. Myślę, że mała odmiana wszystkim dobrze zrobi.

Start będzie następował w kolejności kategorii wiekowych poczynając od najmłodszych, w poszczególnych kategoriach kolejnośc startu będzie ustalona wg miejsc rankingu Pucharu Polski Amatorów, czyli najsłabsi na początku, najlepsi z tyłu.

 

Dla najlepszych przewidujemy  medale oraz dyplomy, każdy uczestnik otrzyma także pamiątkową opaskę biegową Mistrzostw Polski Amatorów (MPA).

 

Opłaty startowe i zapisy znajdziecie pod tym linkiem: TUTAJ

Przypominamy, że do zawodów można się zapisać tylko elektronicznie.

UWAGA! Termin zgłoszeń upływa 14 lutego (piątek) o godzinie 18.00. Po tym terminie do zawodów nie będzie się już można zgłosić. Lista startowa będzie opublikowana na stronach pzn, skipol i pifsport wieczorem w przededniu zawodów.

WAŻNE! Mistrzostwa Polski Amatorów są jak sama nazwa wskazuje tylko dla amatorów. W zawodach mogą startować zawodnicy, których ostatnia licencja była ważna w sezonie 16/17.

MPA BĘDĄ ZALICZANE DO PUCHARU POLSKI AMATORÓW!

Biuro zawodów obsługuje firma pifsport.pl

 

koordynator PPA

Kuba Cieślar

 

P.S Jeżeli ktoś wybiera się do Zakopanego na weekend, to dzień później także na trasie COS-u zostanie rozegrany Bieg Gąsieniców. TUTAJ szczegóły

 

Komentarze - 5

Zenek

Opublikowano: 2020-02-10 18:43:03

Co z Mistrzostwami Polski Młodzików?

redakcja

Opublikowano: 2020-02-10 19:11:46

Czekamy na info od organizatora

Kaśka

Opublikowano: 2020-02-14 21:26:23

Szkoda, że nie została zaktualizowana klasyfikacja pucharu polski amatorów po minionym weekendzie bo po dwoch biegach sytuacja się bardzo zmieniła w rankingu

Marek Armata

Opublikowano: 2020-02-17 17:46:12

Panie Kubo - czekamy na najnowszy ranking klasyfikacji Pucharu Polski :-) :-) :-)

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2020-02-17 22:15:11

Będzie jutro przed 12.00

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl