Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-02-25

Polski Związek Narciarski ogłosił listę 12 biegaczy powołanych na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym, które 28 lutego rozpoczną się w niemieckim Oberwiesenthal. Zawodnikom będzie towarzyszyć w sumie 14-osobowy sztab trenerski.

 

W kadrze Polski znalazły się m. in. mające na swoim koncie punkty obecnego sezonu Pucharu Świata - Izabela Marcisz oraz Monika Skinder oraz mający na swoim koncie występy w światowej elicie - Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Michał Skowron oraz Mateusz Haratyk.

 

Kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23:

 

Kadra Kobiet:

Izabela Marcisz - Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
Karolina Kukuczka - MKS Istebna
Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
Weronika Kaleta (U-23) - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

 

Sztab szkoleniowy:

Aleksander Wierietielny - trener główny
Justyna Kowalczyk - asystent trenera głównego
Rafał Węgrzyn - asystent trenera głównego
Sven Rakoszek - fizjoterapeuta
Oleksii Pysarenko - terapeuta
Mateusz Chowaniak - serwismen
Meelis Aasla - serwismen
Jaan Alvela - serwismen
Peep Koidu - serwismen

 

Kadra Mężczyzn:

Mateusz Haratyk (U-23) - NKS Trójwieś Beskidzka
Michał Skowron (U-23) - KS AZS AWF Katowice
Dawid Damian - KS AZS AWF Katowice
Robert Bugara - UKS Regle Kościelisko
Sebastian Bryja - UKS Regle Kościelisko
Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce

 

Sztab szkoleniowy:

Lukas Bauer - trener główny
Janusz Krężelok - trener
Bartłomiej Rucki - serwismen
Mikołaj Michałek - serwismen
Dawid Brill - serwismen

 

Jarek Bałabuch
źródło: PZN

Komentarze - 14

Figo122

Opublikowano: 2020-02-25 20:44:26

Moim zdaniem w tym sezonie Iza i Monika mają gorsze wyniki niz w poprzednim.No ale zobaczymy rozliczenie z wyników bedzie po MŚj tak pani Justyna powiedziała że to jest glówny impreza dla dziewczyn.

XC

Opublikowano: 2020-02-26 09:56:58

Monice będzie ciężko obronić vicemistrzostwo w sprincie, bo jest łyżwą. Pani Justyna pisała w swoich mediach społecznościowych jakiś czas temu, że celem jest walka o medal w sztafecie. No zobaczymy - bo mam obawy, że to nieosiągalne. U chłopaków na nic nie liczę, w juniorach miejsce w 50stce będzie sukcesem (?), choć mam nadzieję, że Damian może wejdzie do 30stki na 10 km klasykiem. W U-23 Kaleta może dobrze pobiec w sprincie i wejść do 30stki, a o chłopakach trudno cokolwiek powiedzieć, choć Haratyk może otrzeć się o 30stkę na 15 klasykiem.

Haha

Opublikowano: 2020-02-25 22:54:27

Janusz krężelok, ten to chyba nigdy nie zostanie porządnie oceniony za swoje kiepskie wyniki :) niech zyje PZN

....

Opublikowano: 2020-02-26 10:12:58

PZN żyje i ma się dobrze :-D

Kolsik

Opublikowano: 2020-02-26 12:32:12

No to czas na weryfikację. Szanse na medale mamy, Monika w sprincie (choć to łyżwa, to jednak myślę, że zaliczać się ją powinno do faworytek), no i Iza na dystansach. Elizie uciekły mistrzostwa, zobaczymy po sezonie czy wgl znajdzie się w kadrze na następny sezon, ale dla nas to jednak strata spora, szczególnie w sztafecie. Nie spodziewałem się, że Kukuczka się znajdzie w tej kadrze szczerze mówiąc, pewnie pobiegnie na 15 km. U panów każdy awans do 30 będzie już na plus.

medal?

Opublikowano: 2020-02-26 13:08:54

mamy szansę na medal w sztafecie, jeśli Norweżki połamią kije, Rosjanki ściagną buty, Szwedki będą biegły we trzy a Szwajcarki i Amerykanki zamiast biec pójdą grać w pokera. Będziemy walczyć o 5 lub 6 miejsce z Niemkami i Włoszkami. Tak to wygląda realnie. Ale zawsze trzeba zakładać , że mega szczęście będzie po polskiej stronie

Rudy

Opublikowano: 2020-02-26 13:04:15

Dziewczyny nie mają szans w sztafecie bez Ruckiej taka prawda. Rucka to jednak było za Marcisz najsilnieszcze ogniwo

...

Opublikowano: 2020-02-26 14:55:20

nie przesadzajmy też - ta sztafeta jest raptem 4 x 3,3km wiec każda może pobiec super. Ale będzie walka o maks 5te miejsce

Wow

Opublikowano: 2020-02-26 18:12:58

No to zaczynamy Mistrzostwa Galaktyki. A mnie to Lotto. Ja ich chce widzieć punktowac w PS a nie w takich rozgrywkach dla przeterminowanych juniorów. Za dużo było tych juniorskich medalistow w różnych dyscyplinach po których ślad zaginął. Wiem dla nich to sława stypendia i kasa dla sztabow więc niech im się wiedzie. Dla mnie to tylko szczebelek do prawdziwego sportu. Ja czekam na następny sezon i regularne starty w PS no i decyzje PZN o powołaniu kadry B by nie stracić tych co do A się nie zmieszczą bo się wolniej rozwijają. Nam potrzebne kadry B osobne dla mężczyzn i osobne dla kobiet jeśli myślimy poważnie o rozwoju biegów.

Ja

Opublikowano: 2020-02-27 09:14:18

Przyjemnego czekania życzę :-D

hehehe

Opublikowano: 2020-02-27 11:21:11

WOW, ogarnij się człowieku - plotki krążą, że już nie trener Wierietielny będzie trenował dziewczyny, że kadra zarówno męska, jak i kobieca zostanie zmniejszona o minimum 2 osoby a ty tu o kadrze B piszesz. Kadrze B w biegach!!! Człowieku mówisz o POLSKIM związku narciarskim, nie jakimś z cywilizowanego kraju. Ale czekaj, czekaj - jak ktoś powyżej, życzę przyjemnego czekania

wow

Opublikowano: 2020-02-27 13:10:26

Byłaby to wielka strata ale da się zrozumieć. Każdy chciałby spokojnie odpocząć na emeryturze. Włożył jednak tak dużo pracy w te młode że następca już nie będzie startował z pułapu zero i powinien mieć wyniki. Dziewczyny tez już nauczone pracy więc jeśli się będą przykładać to wszystko przed nimi. Już nie mogą powiedzieć że nie wiedzą jak. Teraz wszystko od ich zaangażowania zależy, a skoki się sypia więc może wreszcie PZN w biegi zainwestuje. Dla FIS to olbrzymia widownia powinno też mu zależec a jeśli ogranicza ilość startujących to i o wejście do 30 będzie łatwiej

...

Opublikowano: 2020-02-27 15:17:07

tak WOW, z twoja filozofią tak powinni ograniczyć startujących, żeby Polki zawsze były na podium :)

Wow

Opublikowano: 2020-02-27 18:28:17

Może i mężczyźni zaczną wchodzić do 30 nie tylko w ograniczonych ilościowo tourach ale i zwykłych konkursach?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl