Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ranking najlepszych polskich biegaczy narciarskich według FIS Points na dzień 27 lutego

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-02-27

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała w czwartek przedostatnie, siódme notowanie swojego rankingu FIS Points Lists, klasyfikującego biegaczy zgodnie z uzyskanymi wynikami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na jego podstawie stworzyliśmy ranking 30 najlepszych polskich biegaczy narciarskich z podziałem na dystanse i biegi sprinterskie.

 

Ranking punktów FIS jest nietypowy z jednego względu - najwyżej sklasyfikowani mają na swoim koncie najmniej punktów. Na liczbę punktów zawodników składa się średnia z pięciu najlepszych wyników osiągniętych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Biegacze klasyfikowani są w dwóch tabelach - z podziałem na biegi dystansowe i sprinterskie.

 

Zgodnie z opublikowanym 27 lutego przez FIS rankingiem, najlepszymi polskim biegaczami dystansowymi są Izabela Marcisz i Dominik Bury. Wśród sprinterów pierwsze miejsca zajęli Monika Skinder oraz Maciej Staręga. Cała czwórka utrzymała swoje prowadzenie z poprzedniego notowania.

 

NAJLEPSI POLSCY BIEGACZY NA DYSTANSACH WEDŁUG RANKINGU FIS
NAJLEPSI POLSCY BIEGACZE W SPRINTACH WEDŁUG RANKINGU FIS

 

Jarek Bałabuch
źródło: FIS

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl