Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

[WAŻNE] Komunikat dotyczący odwołania Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem oraz Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-03-10

PILNE! Oficjalne stanowisko Polskiego Związku Narciarskiego dotyczące odwołania zawodów Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem. Treść poniżej. Oraz oficjalne stanowisko Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w tej samej sprawie.

 

Szanowni Państwo,

W dniu 10.03.2020r. w siedzibie Ministerstwa Sportu o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie Minister Sportu, Pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk z Prezesami Polskich Związków Sportowych, w którym uczestniczył Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

 

W świetle zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, przekazane zostały rekomendacje Minister Sportu, Pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk dotyczące odwołania wszystkich wydarzeń sportowych, nie tylko tych o charakterze masowym. Stanowisko Pani Minister reprezentuje także zalecenia Prezesa Rady Ministrów oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju

 

Mając na uwadze zdrowie sportowców oraz wszystkich osób towarzyszących i organizujących wydarzenia sportowe, a także rekomendacje Pani Minister Sportu z dnia 10.03.2020r. oraz nieprzewidywalność i nieobliczalność rozprzestrzeniania się wirusa, Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego zmuszone jest poinformować o odwołaniu wszystkich wydarzeń przez nas organizowanych. Decyzja zostaje podjęta od dnia 10.03.2020r. do momentu jej odwołania.

 

źródło: PZN

 


Szanowni Państwo.


Prezydium Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego po konsultacji ze współorganizatorem Finałów Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci tj. PZN i powołując się na rekomendację Minister Sportu Pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk dotyczące odwołania wszystkich wydarzeń sportowych, nie tylko tych o charakterze masowym – i istniejącym zagrożeniu dla zdrowia uczestników, postanawia odwołać organizację w/w zawodów we wskazanym terminie 13-16.03.2020r.


Za Komitet Organizacyjny
Kierownik Zawodów
mgr Feliks Piwowar

źródło: Małopolski SZS

 

Komentarze - 1

Józek Koronowirus

Opublikowano: 2020-03-10 21:34:10

Co to jest? Dlaczego tak wszyscy panikują? Trochę rozwagi i opamiętania. Za chwilę będą rekomendacje siedzenia w domu, najlepiej w piwnicy 3 metry pod ziemią.Na grypę dużo więcej było i jest zarażonych, corocznie umiera w Polsce na grypę tyle osób co teraz we Włoszech. Ale na "znajomą" grypę można umierać w majestacie prawa, co innego na kurwowirusa.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl