Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Słowak Martin Bajcicak trenerem biegowej kadry kobiet Polskiego Związku Narciarskiego

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-04-22

Słowak Martin Bajcicak (za zdjęciu) objął stanowisko trenera żeńskiej kadry biegaczek narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego. Zastąpił na tym stanowisku duet Aleksander Wierietelny - Justyna Kowalczyk.

 

Wg wstępnych ustaleń szef trenerem głównej kadry (kadra A) biegaczy narciarskich w PZN ma zostać trener kadry mężczyzn Czech Lukas Bauer. Bajcicak obejmując kadrę kobiet zostaje jego współpracownikiem.

 

Największe sukcesy sportowe Bajcicaka:

- mistrzostwach świata juniorów w Asiago w 1996 roku, zdobył brązowy medal w biegu na 30 km stylem dowolnym i srebrny na 10 km klasykiem

- dwukrotnie stawał na podium zawodów PŚ, odnosząc przy tym jedno zwycięstwo: 12 lutego 2005 roku w Reit im Winkl był najlepszy w biegu na 15 km stylem dowolnym.

- Mistrzostwa świata w Oberstdorfie w 2005 roku, gdzie był czwarty w biegu łączonym na 30 km, przegrywając walkę o brąz z Norwegiem Frode Estilem. Był także szósty na dystansie 50 km klasykiem na rozgrywanych dwa lata później mistrzostwach świata w Sapporo.

 

Od 2016 roku Martin Bajcicak był trenerem sióstr Fialkowych, Pauliny i Ivony najlepszych obecnie zawodniczek słowackichw biathlonie. Martin odpowiadał w teamie za przygotowanie biegowe. W tym sezonie w biathlonowym Pucharze Świata, starsza z sióstr Paulina zajęła 2 i 5 miejsce w zawodach w Ruhpolding.

 

kace

foto:sport.sk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl