Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Konrad Motor i Paweł Klisz - po startach w Goms

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2012-12-11

strasswirt hotelKadra A-MIX trenerów Ivana Hudaca i Janusza Krężeloka, oraz młodzieżowcy Urszuli Migdał i Wiesława Cempy przebywają w St.Ulrich (AUT) w hotelu Strasserwirt (na zdjęciu).

W nadchodzący weekend wystartują w zawodach Pucharu Kontynentalnego FIS w biegach narciarskich OPA Alpen Cup. Piątek (14.12)to sprinty stylem klasycznym, sobota (15.12)biegi "łyżwą" i w niedzielę (16,12) biegi ze startu wspólnego klasykiem. Zanosi się na pracowity koniec tygodnia dla naszych biegaczy.

Kadry przebywają w trzy gwiazdkowym hotelu Landhotel Strassewirt, skąd na trasy biegowe mają ok.500 metrów. Dzisiaj w St.Ulrich sypie śnieg, trasy są na bieżąco utwardzane, pokrywa snieżna wynosi juz ponad metr. Udało się namówić na krótkie rozmowy dwóch naszych kadrowiczów Pawła Klisza i Konrada Motora.

Paweł, który ostatnie starty w Goms nie może uznac za udane, rozwiał moje zaniepokojenie : "początki nigdy nie były moją mocną stroną najważniejsze zawody dla mnie to MŚ,forma ma być ok 14 startu w sezonie, 3 rok trenuję tym samym systemem i myśle że w tym roku też zadziała".


Zapytany o plan na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 powiedział:"bardzo chciałbym powtórzyć wynik z Turcji (MŚJ i U-23 Erzurum 2012) wiem że będzie ciężko bo przeszedłem kategorię wyżej,ale muszę mierzyć wysoko"

Przypomnijmy, że Paweł będzie pierwszorocznym młodzieżowcem tzn. wystartuje z zawodnikami o rok i dwa lata starszymi od siebie.


Zupełnie inaczej w ostatnich startach zaprezentował się Konrad Motor, który w Szwajcarii dwukrotnie uplasował się w pierwszej dziesiątce: " Dobrze mi się biegło, trasa mi odpowiadała, narty byly super zrobione. Limit na MSJ mam juz zrobiony wiec teraz tylko szykować sie na zawody" podsumował występ w Goms.

Zapytany o plany na Mistrzostwa Świata w Libercu odpowiedział: "Chciałbym bardzo wejść  do czołowej 10-tki, taki jest mój główny cel na ten sezon".

Zawody w St.Urlich i o tydzień późniejsze biegi w Hornich Miseckach (CZE), będą ostatnimi zawodami kwalifikacyjnymi  przed Mistrzostwami Świata w Libercu.

Kuba Cieślar


Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl