Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwa i pół medalu UKS Kościelisko, trener Jerzy Leśnik o sprintach w Wołosatym

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-02-06

lesnik jurek 2011W rozegranych dzisiaj sprintach narciarskich na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Podkarpackie 2013, podopieczni trenera Jerzego Leśnika wywalczyli dwa medale, właściwie to dwa i pół.

W kategorii junior/ka B ('95'96) ,Mateusz Chowaniak tryumfował w finałach sprintu, Joanna Rysula zdobyła srebro.
Jak powiedział nam trener Leśnik :"Po cichu liczyłem na medale, ale wiadomo, że sprinty to wielka loteria i trzeba mieć trochę szczęścia.My dzisiaj szczęściu trochę pomogliśmy".
Jak trener pomógł zawodnikom?
Warunki i trasa pozwalały dzisiaj na eksperymenty z nartami,Chowaniak eliminacje i ćwierćfinały biegł na nartach przetarych papierem ściernym,czyli bez smaru na "trzymanie".Asia Rysula na zerówkach (wkładki,mikrokontakty) czyli nartach nie wymagających smarowania.
W obu przypadkach trener trafił w dziesiątkę.
Jak dodał "Mateusz jest w gazie, zobaczymy jak będzie w dalszych biegach, konkurencja nie śpi. Co do Asi to przeszła chorobę, na szczęście doszła do siebie na najważniejszą imprezę sezonu".

Teraz wyjaśnimy dlaczego dzisiejsza zdobycz medalowa UKS Regle to dwa i pół medalu.
Otóż złoto w kategorii junior A, zdobył Konrad Motor, zawodnik AZS Katowice,wychowanek trenera Leśnika jeszcze w ub. sezonie reprezentujacy klub z Kościeliska.
Czyli p.Jerzy dokładamy jeszcze pół medalu i ....życzymy wiecej.

Kuba Cieślar

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl