Danuta Ligocka i Wojciech Smykowski najlepsi w VIII edycji SNS

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-02-24

24 lutego 2013 r. w Wiśle – Kubalonce odbyła się już VIII edycja Salomon Nordic Sunday 2012/2013. Urozmaicona trasa liczyła 12 km, rywalizowano w stylu klasycznym oraz łyżwowym.

W stylu klasycznym wystartowało 76 zawodników. Zwycięzcą został Wojciech Smykowski z Sosnówki. Drugie miejsce zajął specjalizujący się na co dzień w kombinacji norweskiej Mateusz Wantulok, natomiast trzecie miejsce na podium uzupełnił Tomasz Bieniek. Wśród kobiet triumfowała Danuta Ligocka z Istebnej. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Pacowska – Brudło, a trzecie Monika Judka.

W stylu łyżwowym wystartowało 28 zawodników. W gronie męskim zwyciężył Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby. Pozostałe miejsca na podium zajęli odpowiednio Artur Małyszewicz oraz kolejny zawodnik kombinacji norweskiej Narek Jesajan. Spośród kobiet wygrała Joanna Grzybek z Jeleniej Góry. Drugie miejsce zajęła Jolanta Golasińska. Wystartowały jedynie dwie kobiety.

Jednocześnie w Wiśle – Kubalonce odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. W stylu klasycznym złoty medal zdobył Paweł Bubula, natomiast wśród Pań złoty medal zdobyła Teresa Zajusz. Natomiast w stylu łyżwowym Mistrzem Polski Lekarzy został Wojciech Szczotka. Natomiast w zmaganiach kobiet nie startowała żadna Pani Doktor:)