Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Danuta Ligocka i Wojciech Smykowski najlepsi w VIII edycji SNS

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-02-24


24 lutego 2013 r. w Wiśle – Kubalonce odbyła się już VIII edycja Salomon Nordic Sunday 2012/2013. Urozmaicona trasa liczyła 12 km, rywalizowano w stylu klasycznym oraz łyżwowym.

W stylu klasycznym wystartowało 76 zawodników. Zwycięzcą został Wojciech Smykowski z Sosnówki. Drugie miejsce zajął specjalizujący się na co dzień w kombinacji norweskiej Mateusz Wantulok, natomiast trzecie miejsce na podium uzupełnił Tomasz Bieniek. Wśród kobiet triumfowała Danuta Ligocka z Istebnej. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Pacowska – Brudło, a trzecie Monika Judka.

W stylu łyżwowym wystartowało 28 zawodników. W gronie męskim zwyciężył Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby. Pozostałe miejsca na podium zajęli odpowiednio Artur Małyszewicz oraz kolejny zawodnik kombinacji norweskiej Narek Jesajan. Spośród kobiet wygrała Joanna Grzybek z Jeleniej Góry. Drugie miejsce zajęła Jolanta Golasińska. Wystartowały jedynie dwie kobiety.

Jednocześnie w Wiśle – Kubalonce odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. W stylu klasycznym złoty medal zdobył Paweł Bubula, natomiast wśród Pań złoty medal zdobyła Teresa Zajusz. Natomiast w stylu łyżwowym Mistrzem Polski Lekarzy został Wojciech Szczotka. Natomiast w zmaganiach kobiet nie startowała żadna Pani Doktor:)

WYNIKI

Krystian Dziedzic

Komentarze - 1

palko

Opublikowano: 2013-02-25 14:40:54

Wspaniałe zawody odbyły się na kubalonce Wyśmienita organizacja dopięte wszystko na ostatni guzik :):):) Nie zabrakło również PRZEPYSZNEGO BOGRACZU od organizatorów Świetny pomysł z napisem na stoku dziękujemy tym co go przygotowali JAK NAJWIĘCEJ TAKICH IMPREZ Z CYKLU SNS SALOMON NORDIC SUNDAY NA KUBALONCE jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY za wspaniałe zawody na KUBALONCE

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl