Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Bacy za 5 dni!

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-12

dudek edward 2012Już tylko 5 dni pozostało do 19 Międzynarodowego Narciarskiego Pucharu „BACY” Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Tegoroczny Puchar Bacy rozgrywany na trasach Kubalonki 17 marca br. kończy sezon narciarzy biegaczy amatorów.

 Tym razem impreza pod honorowym Patronatem Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek, która funduje puchary w kategorii mężczyzn. Puchary w biegu kobiet funduje wójt Gminy Radziechowy-Wieprz Grzegorz Figura.
W dotychczasowych 6 edycjach Mistrzostw Polski Amatorów wystartowało 880 zawodników z całej polski w poszczególnych kategoriach, w niektórych już zapadły rozstrzygnięcia, ale w większości kategorii mogą jeszcze nastąpić i to znaczne przetasowania po ostatnim biegu Bacy.
 Tak że o tytuły Mistrza Polski Amatorów trzeba walczyć do końca.

Krótka historia Biegu Bacy. Pierwszy bieg rozgrywany był 1994 roku jako BIEG 40-latka o Puchar Bacy na koniec marca na dole wiosna więc, zawodnicy podchodzili z Żabnicy na Rysiankę, biuro zawodów było w Żabnicy Kamiennej pod szałasem. Kierownik biura śp. Ewa Dudek -(żona Edka Olimpijka z Insbrucka), aby nie zniechęcić zawodników na pytanie ile trzeba iść na Rysianke odpowiadała że Edek idzie 40 minut. Okazało się że niektórym dojście na start zajęło ponad 2 godziny. Ale po biegu na dekoracji ponad 100 zawodników było prze szczęśliwych że mogło tam być i podziwiać takie widoki. Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się obok szałasu na Pietrówce, a jajecznica smażona na ogromnej patelni do dziś niejednemu uczestnikowi przypomina ten wspaniały smak. Było tradycyjne 100 lat dla solenizanta Bacy na 40 urodziny, była kapela i herbatka góralska, a na koniec zawodów zaczął obficie padać śnieg.
I tak powstał Puchar Bacy cykliczna impreza rozgrywana na zakończenie sezonu. W ramach tej imprezy przed laty odbywały się Mistrzostwa Polski Górników i pierwsze Mistrzostwa Polski Amatorów PZN i to prawie zawsze w innym miejscu ze względu na wiosenny brak śniegu. I tak kolejna impreza w ramach tego cyklu to BIEG 50-LATKA rozegrany w Żabnicy. 15 marca 2009 roku na gościnnych trasach Szczyrku na których rozgrywany był Europejski Festiwal Olimpijski odbył się BIEG DWÓCH 5 w ramach Mistrzostw Polski Samorządowców w międzynarodowej obsadzie. I jak zwykle było barwnie i wesoło. I tak powoli zbliżamy się już do 20 jubileuszowego BACY, który planowany jest na marzec 2014 r. Jak zawsze wszystkie imprezy są otwarte, zarówno dla amatorów jak i wyczynowców, na naszych imprezach startowali aktualni i byli Olimpijczycy, to cieszy gdy po latach możemy zobaczyć uczestników naszych zawodów na arenach świata i to zarówno z Polski jak i z krajów sąsiedzkich.

Tradycyjnie nasze zawody rozgrywane są technika klasyczną, w tym roku zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km, zarówno kobiety jak i mężczyźni, dla młodzieży przewidziano dystans 5 km. Zapisy i biuro zawodów czynne będzie 17.03.br. od godz 12:00 w domkach na polanie startowej Kubalonki. Start pierwszej grupy przewidziany jest na godz 13:00, uroczyste zakończenie około godz 15:00, gdzie odbędzie się najpierw dekoracja Pucharu Bacy, następnie po podliczeniu punktów dekoracja Mistrzostw Polski Amatorów PZN.
W godzinach przedpołudniowych na trasach Kubalonki odbędą się sztafety w ramach Mistrzostw Polski UKS, zapraszamy wszystkich chętnych do dopingu młodym zawodnikom.

Organizatorem tegorocznej imprezy jest RKB BACA Radziechowy, PZN, Urząd Gminy Radziecgowy-Wieprz, GCKPT Radziechowy-Wieprz, Śląski Urząd Marszałkowski.

KOMUNIKAT

zapraszam
Baca Dudek

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl