II Puchar Leśniczego w biegach narciarskich w Spalonej

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-18

Po I Otwartych Mistrzostwach Polski w Biegach na Rakietach Śnieżnych oraz XXVI Biegu Ziemi Bystrzyckiej, tym razem w Spalonej odbyła się druga edycja Pucharu Leśniczego w biegach narciarskich techniką dowolną, której głównym organizatorem był Adam Krakiewicz mieszkaniec tej uroczej miejscowości.

Zawody ukończyło 62 mężczyzn oraz 17 kobiet. Mężczyźni rywalizowali na trasie 13 km. Zwycięzcą został ubiegłoroczny triumfator Arkadiusz Ogorzałek, który dystans pokonał w czasie 39 min. 22 sek., drugie miejsce zajął reprezentant Czech Jan Beran – czas: 42 min, 48 sek, na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Wieczorek z czasem 44 min. 37 sek.

Natomiast kobiety miały do pokonania 8 km. Zwyciężyła reprezentantka Czech Lenka Kracmarova, której pokonanie trasy zajęło 33 min. 59 sek. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Katarzyna Jasińska – czas 34 min. 01 sek. oraz Urszula Ossowska – czas: 34 min. 29 sek. Na krótszych dystansach rywalizowały również dzieci oraz młodzież.

Zawody odbyły przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności, mimo trudnych warunków atmosferycznych – gęstej mgły. Jak potwierdził główny organizator biegu Adam Krakiewicz, w przyszłym roku odbędzie się trzecia edycja Pucharu Leśniczego, natomiast już latem odbędzie się w Spalonej Puchar Leśniczego w zawodach rowerowych.