Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dzisiejsze sprinty w komentarzach zawodników

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-21

MPS 2013 podium MENPrzedstawiamy kilkanaście komentarzy zawodników startujących dzisiaj na trasach Kubalonki w pierwszym biegu Mistrzostw Polski Seniorów 2013 - sprintach stylem klasycznym.W swoim imieniu dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.
Komentarze oryginalne, bez cenzury!

Agnieszka Szymańczak   Mistrzyni Polski 2013 w sprintach
Zawody jak przystało na Kubalonkę zorganizowane na wysokim poziomie szkoda tylko, że pogoda dała nam popalić i te niestabilne warunki. Cały czas była nerwówka czym smarować żeby było dobrze oraz moje przeziębienie które ciągnie się już 4 dni. Ja osobiście w kwalifikacjach postawiłam na klistry i niestety zaraz po biegu tego pożałowałam bo chociaż super trzymało to jazda była za słaba.Od ćwierć finałów zmieniłam narty na tzw.zerówki czyli narty z wkładką i to był klucz do sukcesu. Super trzymanie super jazda nart sprawiły że udało się wygrać bieg na który najbardziej liczyłam.Teraz już ze spokojną głową, jeżeli zdrówko pozwoli ,oczywiście walczymy dalej!

Sylwia Jaśkowiec srebrna medalistka

Dla mnie to srebro smakuje jak ZŁOTO

Maciej Staręga Mistrz Polski 2013 w sprintach
Dzisiaj warunki na trasach były dość ciężkie. Był problem z doborem nart i smarów. Ostatecznie zdecydowałem się wystartować na nartach z wkładką mikro i się sprawdziły. Z resztą większość zawodników w finale wybrało podobną opcje. Na biegu starałem się zrobić swoje i uciec chłopakom, udało mi się na płaskim odcinku po podbiegu i dowiozłem zwycięstwo do mety. Jestem zadowolony ze swojej postawy i cieszę się, że udało mi się wygrać. Gratulacje dla reszty zawodników również. Jutro walczymy na 10-tkę

Paweł Klisz 7-mce
Ciężkie zawody pogoda w ogóle nam nie sprzyjała . W moim wypadku zabrakło po prostu dobrego sprzętu qual: dobre trzymanie bardzo słaba jazda
Ćwierć : słabe trzymanie super jazda
No i pól finały wszystko zawiodło, nie było jak powalczyć .Ale nie można się poddawać jak to trener WW (Włodek Waluś- przyp.redakcji) mówi " Stary!!!Palimy Dalej " i gratulacje dla dziewczyn i chłopów
 
Daniel Iwanowski   9 m-ce
Warunki w kwalifikacjach były bez opadu śniegu ,więc były dobre ,gorzej bylo w ćwiercfinale i półfinale gdzie padał śnieg, była bardzo duża wilgotność i mgła . Moim założeniem było wystartowac i sprawdzić się po kilkuletniej przerwie jak prezentuję się na tle zawodników ,którzy trenują cały rok .Swoje treningi oraz powrót do narciarstwa biegowego wznowiłem 10 grudnia 2012 roku, więc przygotowanie do sezonu jest jakie jest.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za doping.

Andrzej Leśnik   16 m-ce
Dobre smarowanie, ciężka trasa bardzo mało na trenowane więc wynik wymierny.
Dobry trening przed sztafetą sprinterską

Asia Rysula   16 m-ce
Jestem zadowolona ponieważ to nie są moje mistrzostwa polski, jestem młodą zawodniczką i jest to dla mnie przetarcie, cieszę się, że przeszłam chociaż do ćwierćfinału .

Piotr Skowron 13 m-ce
Jeśli o mnie chodzi to jestem zadowolony z kwalifikacji bo zająłem tam dobre 7 miejsce , niestety w ćwierćfinale walczyłem o 2 miejsce przegrałem pół stopy na finiszu i odpadłem. Gratulacje dla medalistów!

Konrad Motor 3 w eliminacjach, potem się wycofał
W sumie nie mam nic do powiedzenia bo biegłem tylko w eliminacjach, później się wycofałem
ale z tego co widziałem bardzo dużą rolę odgrywało smarowanie, kto miał dobre narty ten mógł powalczyć.
Jestem chory i nie chciałem załatwić się już na amen, leczę mam nadzieję, że na 30km już będę mógł biec. Już na Slavicu w Zakopanem nie czułem się dobrze, ale myślałem że mi przeszło.

Mateusz Chowaniak 22 m-ce
Dziś było nawet dość fajnie, tylko według mnie ciężkie warunki, ale ogólnie super.

Jutro, jeżeli zawodnicy pozwolą, powtórka z rozrywki.

Kuba Cieślar


Komentarze - 1

blade wieczzny łowca

Opublikowano: 2013-03-21 22:57:02

Ja widać wystarczy potrenować kilka miesięcy i być w pierwszej 10 Mistrz.Pol Jaki poziom taka kadra i wyniki.Reszta mówi sama za siebie.Polskie biegi to totalne dno

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl